Odpowiedzi

2009-12-20T15:00:37+01:00
`.Odwiedziny trzeciego ducha nie były zbyt przyjemne. Było to przerazające widmo, które wogóle się nie odzywało... Pojawiło się tuż po odwiedzinach wesołego olbrzyma, tuż po jego smierci. Jednak nie przypominał on poprzedników. Było to zaledwie cień, zarys pewnej postaci. Było on bardzo okrutny dla Scrooge'a. Najpierw ukazał im sie pierwszy obraz --> było to miasto w dzień śmierci Ebenezera. Było tam trzech panów. Rozmawiali oni o o smierci i spadku pana Scrooge'a. Nie była to zbyt przyjemna pogawedka. Pozniej jego oczom ukazał sie dom Boba, tuz po smierci Tima, wraz z jego żałobą. Następny obraz był dla Ebenezera najgorszy!!! Ujzał on ciało człowieka tuz po śmierci, po czym okazało sie, ze to był on.
Ebenezer Scrooge - dotychczas chciwy i podły dla innych, przemienił sie w bardzo dobrego i miłego człowieka, po odwiedzinach duchów. ;]
14 4 14
2009-12-20T15:01:34+01:00
Trzecią zjawą był Duch Przyszłej Wigilii. Była to czarna zjawa która pokazała Ebenezerowi jak będzie wyglądała jego Wigilia jeżeli się nie zmieni. Pokazuje mu żałobę w domu Boba po stracie chorego synka i dzień pogrzebu skąpca. Odchodzi ze świata opuszczony przez wszystkich. Ludzie cieszą się z powodu jego śmierci, rozkradają jego majątek. Scrooge jest przestraszony i przejęty tą wizją. Postanawia zmienić swoje postępowanie, przechodzi wewnętrzną przemianę. Wysyła wielkiego indyka swemu pracownikowi, rozdaje majątek ubogim, a nawet idzie na mszę do kościoła.
39 4 39