Klasa 6 .
W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków: ,,Pawełki " po 10 zł 50gr za kilogram oraz ,,Marcinki" - 1,2 razy droższe od ,,Pawełków". Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 30 dag <<Pawełków" i 0, 6 kg ,,Marcinków" ? Zapisz obliczenia!

Prosze pomóżcie..

2

Odpowiedzi

2009-12-20T16:28:29+01:00
Pawełki 10,50zł/kg
1,05zł za 10 dag
3,15zł-za 30 dag
Marcinki
10,50zł +5.25zł=15,75zł/kg
10dag-1,575zł
60dag-6*1,575=9,45zł

3,15zł+9,45zł=12,60zł
20zł-12,60zł=7,40zł
to jest odpowiedz
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T16:34:29+01:00
Cena za kilogram
Pawełek: 10,5zł
Marcinki: 10,5zł x 1,2 = 12,6
koszt pawełków za 30dag : 10,5zł x 30dag = 2,5zł
koszt marcinków za 0,6kg : 12,6zł x 0,6kg = 7,56zł
reszta : 20 zł - (2,5 + 7,56) = 20zł - 10,06 = 9,94zł