Odpowiedzi

2009-12-20T17:12:18+01:00
Opis układu
Układ krwionośny składa się z naczyń krwionośnych i serca. Jest to układ zamknięty. Naczynia możemy podzielić na żyły, tętnice, włosowate naczynia krwionośne. Krew wypływa z serca tętnicami, wraca żyłami. Im dalej od serca tym ciśnienie krwi jest mniejsze, a w żyłach nawet bliskie zeru.

Układ krwionośny człowieka jest układem zamkniętym, co oznacza, że krew krąży w systemie naczyń krwionośnych, a serce jest pompą, która wymusza nieustanny obieg krwi. Naczynia to żyły, tętnice oraz włosowate naczynia krwionośne. Krew wypływa z serca tętnicami, a wraca do serca żyłami. Im dalej od serca tym ciśnienie krwi jest mniejsze, a w żyłach nawet bliskie zeru.

Układ krwionośny otwarty - to układ, w którym krew wylewa się do jam ciała, obmywając je i dostarczając składniki pokarmowe i tlen. Krew, która się tam wylewa to hemolimfa. w układzie tego typu krew może krążyć częściowo w naczyniach a częściowo w jamie ciała.
Występuje u stawonogów (skorupiaków, owadów i pajęczaków) i u mięczaków.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T17:16:36+01:00
Układ krwionośny (inaczej krwiobieg) składa się z układu żylnego, aorty i serca.
Jego zadaniem jest rozprowadzanie do wszystkich tkanek organizmu tlenu i składników odżywczych.
Układ krwionośny otwarty jest to układ w którym krew wylewa się do jam ciała.
Taki układ występuje u stawonogów i mięczaków.
Układ krwionośny zamknięty. W tym układzie krew krąży tylko w tętnicach, żyłach i naczyniach włosowatych. Taki układ występuje u kręgowców.
2 3 2