Oblicz
2,82-(0,13+0,4*3)=
(3,7+2,1)*1,012=

Za 7 kg jabłek zapłacono 6,3zł.ile zapłacimy za4 kg gruszek, jeśli cena 1 kg gruszek jest wyższa od ceny 1 kg jabłek o 0,3 zł.

Krzysiek ma 23,54 zł oszczędności. Jego starszy brat Adam ma 3 razy więcej oszczędności niż Krzysiek , a młodsza siostra Basia ma mniej o 50,5 zł niż Adam .Czy dzieci mają razem więcej niż 110zł.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T17:42:19+01:00
2,82-(0,13+0,4*3)=2,82-(0,13+1,2)=2,82-1,33=1,49

(3,7+2,1)*1,012=5,8*1,012=5,869


Za 7 kg jabłek zapłacono 6,3zł.ile zapłacimy za4 kg gruszek, jeśli cena 1 kg gruszek jest wyższa od ceny 1 kg jabłek o 0,3 zł.

6,3:7=0,90 zł Cena za kg jabłek
0,90+0,30=1,20 zł Cena za kg gruszek
1,20*4=4,80 zł Cena za 4 kg gruszek

Krzysiek ma 23,54 zł oszczędności. Jego starszy brat Adam ma 3 razy więcej oszczędności niż Krzysiek , a młodsza siostra Basia ma mniej o 50,5 zł niż Adam .Czy dzieci mają razem więcej niż 110zł.

23,54*3=70,62 zł Oszczędności Adama
70,62-50,50=20,12 Oszczędności Basi

23,54+70,62+20,12=114,28 zł

Razem dzieci mają więcej niż 110 zł
2009-12-20T17:42:30+01:00
2,82-(0,13+0,4*3)=2,82-(0,13+1,2)=2,82-1,33=1,49
(3,7+2,1)*1,012=5,8*1,012=5,8696

za 7 kg jabłek-6,30zł
1kg gruszek = x+0,3zł- bo 1kg gruszek kosztuje 30 gr więcej niż 1kg jabłek(x)

6,30/7=0,90zł
0,90+0,30=1,20zł

4kg gruszek*1,20=4,80zł- czyli za 4 kg gruszek zapłacimy 4,80żł

3. Krzysiek 23,54zl
Adam-3x
Basia- y-50,5zl

Adam 3*23,54=70,62zl
Basia 70,62-50,5=20,12 zł
razem= 20,12+70,62+23,54=114,28
2009-12-20T17:46:12+01:00
2.
0,9 - kg jabłek
0,9 x 0,3 = 0,27zl 1 kg gruszek
0,27 x 4= 1,8zł za 4kg gruszek


3.
23,54zł - ma Krzysiek
23,54zł x 3 = 70,62zł - ma Adam
70,62zł - 50,5zł = 20,12 - ma Basia
23,54 + 70,62 + 20,12 = 114,28 zł mają razem

Odp.: Mają więcej niż 110 zł.