×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

OPOWIADANIE !!!!

dostyczące BALLADYNY
DO WYBORU:
1.Zredaguj list do koleżanki w którym przedstawisz swój sąd na temat postępowania balladyny.W liście powinny znaleźć się odpowiednie argumenty poparte przykładami oraz końcowy wniosek poparty occeną wlasną BALLADYNY.
2.Zredaguj charakterystykę BALLADYNY,według planu charakterystyki w której powiniem znaleźć się dialog oraz conajmniej 1 cytat z kiążki.
3.Napisać opowiadanie na temat życia i postępowania Balladyny w którym znajdą się elemanty charakterystyki oraz zostanie zastosowany conajmniej 1 cytat.

PROSZĘ ,JEŻELI SIĘ NA COŚ ZDECYDUJECIE TO NA POCZĄTKU NAPISZCIE KTÓRE WYBRALIŚCIE.
POTRZEBNY MI JEDEN !!!!
BŁAGAAAAAAAM.!!!!!!!!!!!!!!!

musi to być conajmniej jedna str. a4.
1

Odpowiedzi

2009-12-20T17:40:08+00:00
1. Zredaguj list do koleżanki w którym przedstawisz swój sąd na temat postępowania balladyny.W liście powinny znaleźć się odpowiednie argumenty poparte przykładami oraz końcowy wniosek poparty occeną wlasną BALLADYNY.



Warszawa, 21.12.2009r.

Droga Gosiu!
Kochana Gosiu! Co tam u Ciebie? Dziękuję Ci za Twój ostatni list, w którym opisałaś mi swoją podróż do Grecji. W moim liście chciałabym Ci przedstawić moją opinię na temat Balladyny.
Balldadyna jest główną bohaterką dramatu Juliusza Słowackiego pt."Balladyna". Owa bohaterka za wszelką cenę chciała zostać królową. Dążyła do upragnionego celu po trupach. Według mnie ta kobieta jest zimną i bezuczuciową istotą. Nie liczyła się dla niej rodzina czy najbliżsi - zamordowała siostrę, wygoniła własną matkę, a swoje małżeństwo traktowała jako zwykłą transakcję. Balladyna jest również zachłanna. Nigdy nie wie kiedy przestać. Zrobi wszystko, byle tylko dotrzeć do upragnionego celu. Co chwile chce więcej. Ludzi traktuje przedmiotowo. Nie liczy się dla niej głos ludu. Chce sprawować władzę absolutną. Władza despotyczna jest jej celem. Moim zdaniem Balldayna nie zasługuje na dobro, które okazywała jej matka. Dla niej liczy się tylko władza.
Jestem ciekawa, czy Ty również masz taka opinię o głównej bohaterce tego dramatu. Z niecierpliwością czekam na Twój list.
Basia
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci