Odpowiedzi

2009-12-20T19:28:47+01:00
Internet
Wady:
-zagrożenie dla nieletnich
-mówi się,że zabiera czas
-dzieci siedzą godzinami przed ekranem i mówi się,że są "uzależnione"
-brutalne gry,w które grają dzieciaki,a później przenoszą to na realistyczny świat
-Głupie filmik wrzucane na społecznościowe portale,a potem wstyd
-chaty i nieznajomi wśród.Nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie
-Wulgaryzmy itd...
Zalety:
-Możliwość korzystania z informacji
-Olbrzymia ilość wiedzy "Wikipedia"
-Jeżeli rodzice chcą kontrolować dziecko jest to możliwe
-pomoce naukowe
mam nadzieje,że pomogłam
2009-12-20T19:30:25+01:00
Internet - zagrożenie i oko na świat??
Do czego potrzebny jest nam internet?? Napewno po to aby sprawdzać informacje ze świata, grać w gry, szukac odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Ale czy internet to tak naprawde zagrożenie czy oko na to co dzieje się na świecie?? Są różne odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy sądzą że jest to zbędny wynalazek przynoszący jedynie nieszczęścia, a inni że jest to rzecz, bez której nie da się żyć. Ale jak jest naprawde?? W większości przypadków internet niczym nam nie zagraża jesli korzystamy z niego według określonych zasad. Dzieci robiąc zadania do szkoły rzadziej korzystają z książek, a częściej z inernetu bo jest szybciej. Internet przynosi nam także rozrywkę. Powstało wiele stron z grami internetowymi online. Można tez za darmo skontaktować się z bliskimy z drugiego końca świata oraz zagrać z nimi w gry. Szybko także dotrą do nas informacje ze świata. Niestety w internecie powstały tez strony na które nie warto wchodzić. Są tam zaprogramowane wirusy, które mogą zniszczyć nam pamięć z całego komputera. Grasują tam także hakerzy, którzy w kilka minut mogą włamać się na nasz komputer, konto na jakiejśc stonie i robić sobie co chcą. Ale jak uniknąć takich sytuacji? Rozwiązanie jest jedno, wystarczy korzystać z internetu bezpiecznie i według określonych zasad, a jest ono dla nas oknem na świat.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T19:45:04+01:00
Internet - zagrożenie czy okno na świat?

W dzisiejszych czasach nie można wyobrazić sobie życia bez Internetu. Na nim opiera się dzisiejsza gospodarka, kultura. Gdyby ktoś zadał pytanie: Dlaczego lubisz surfować po Internecie? - pewnie większość z odpowiadających zasypała by go lawiną słów. Lecz czy zastanawiamy się, jakie zagrożenia niesie za sobą Internet? Czy potrafimy dobrze odpowiedzieć na to pytanie?
Nie można oczywiście zaprzeczyć edukacyjnym cechom Internetu. Przecież to tu znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytanie, poszukamy informacje o lekturze i wiele innych. Jest to skarbnica wiedzy, bardzo cenna. Oprócz edukacji, Internet oferuje nam multimedia: muzykę, gry, filmy.Musimy jednak nauczyć się z niej korzystać, w przeciwnym razie możemy mieć poważne kłopoty, choćby uzależnienie. A w dzisiejszych czasach jest to problem, który już występuje rutynowo i to na dużą skalę.
Innym zagrożeniem jest to, że społeczeństwo coraz bardziej oddala się od normalnych rozmów. Teraz każdy posiada Gadu-Gadu, E-maila. Czasami nawet wolimy rozmawiać przez Internet, a nie na żywo. Może w ten sposób unikniemy jakiś zobowiązań? Problemów? Na pewno tak, ale tylko na chwilę. Jeśli już jest wspomniane o rozmowach: młodzież często używa w swoich wypowiedziach wulgaryzmów lub słów nie mającego nic wspólnego z naszym językiem, np. "nom" (tak). W gruncie rzeczy niech pozwolą sobie na jakiś luźniejszy język w sieci, ale nie zapominajmy, żę oprócz świata Internetowego istnieje też świat realny, w którym powinniśmy spędzać najwięcej czasu.
Można dalej wymieniać zagrożenia pochodzące z Internetu, ale nic to nie da, jeśli my sami nie zdajemy sobie sprawę, co nas czeka, jeżeli damy porwać się tym zagrożeniom. Myślę, każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na to pytanie: Czy dobrze korzystam z Internetu? Oczywiście, jest to okno na świat, ale dla tego, kto korzysta z niego z mąrością - nigdy głupotą.