Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T19:58:05+01:00
1kg-7,85 zł
0,45kg- x

x= 0,45*7,85
x=3,53 zł

odp. 45 dg winogrona kosztuje 3,53zł
3 5 3
2009-12-20T19:58:39+01:00
Kilogram winogrona-7,85zł
Szukane 45 dag
0,45*7,85=3,53
Odp: Za 45 dah winogrona trzeba będzie zapłacić 3,53 zł.
4 3 4
2009-12-20T20:00:58+01:00
1kg - 7,85 zł -( cena)
45 dag = 0,45kg (ilość)

Winogron kupujemy tak jak np. długopisy:
za 2 długopisy po 3zł za szt. zapłacimy: 2*3zł=6zł
Mnożymy ilość przez cenę, czyli:

7,85 zł * 0,45 = 3,5325zł ≈ 3,53zł

Odp. Za 45 dag winogron zapłacimy 3zł 53gr (3,53zł)
4 4 4