Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T21:24:41+01:00
Osobą , którą opisuję jest Ebenezer Scrooge , bohater książki ,, Opowieść Wigilijna ".Jest on wlaścicielem kantoru. Przed siedmiu laty prowadzil go z nieżyjącym już Jakubem Marleyem.
Ebenezer to czlowiek stary. Ma ostre rysy twarzy i dlugi haczykowaty nos. Jego usta są sine i wąskie , zaś wlosy siwe. Charakteryzowal go również zgrzytliwy glos i sztywny chod. Na poloczkach ma bruzdy. Chodzi skromnie ubrany.
Przed spotkaniem z duchami Ebenezer byl materialistą i samolubem. Nie obchodzil go los innych. Nugdy nie pomagal ludziom ani nie odzywal sie do nich. Nie obchodzil swiąt Bożego Narodzenia. Po wizycie duchow Scrooge stal sie mily i zyczliwy. Zaczal pomagac innym i darzyl ich szacunkiem. A najwazniejsze jest to , ze zaczal obchodzic święta Bożego Narodzenia.
Moim zdaniem Ebenezer slusznie postąpil , że się zmienil . Zacząl pomagac innym i za to go najbardziej cenie.


Myślę że Ci pomoglam :))
1 5 1
2009-12-20T21:27:13+01:00
Scrooge jest bardzo barwną postacią. Jest to postać dynamiczna, ponieważ zmienia się w trakcie trwania powieści. Na początku jest to osoba skąpa, egoistyczna, samolubna. Pod wpływem trzech duchów zmienia driametralnie swoje poglądy i styl bycia. Na początku jest osobą, która nie lubi towarzystwa. Jest zgorzkniały, nikt nie darzy go sympatią. On sam woli spędzać czas w towarzystwie jedynie swojej osoby. Uważa, że święta nie są potrzebne. Wcale nie myśli, że jest to święto rodzinne. Jest to mężczyzna w średnim wieku, dość bogaty. Kiedy zdaje sobie sprawę, co jest naprawdę ważne w życiu przechodzi metamorfozę. Zmienia się na lepsze nie do poznania. Pragnie przebywać wokół ludzi i cieszyć się wraz z nimi świętami. Z bohatera negatywnego zmienia się w pozytywnego.