Za 2 i trzy czwarte bananów mama zapłaciła 11zł. Ile kosztował 1 kg.bananów

Odległośc między szczebelkami drabinki w sal gimnastycznej wosi jeda piąta m. Ile szczebelków trzeba pokonać aby wspiąć się na wysokość 3m

Równik ma 40 000 km długości.Ilu ludzi musiało bu wziąc się za ręce aby otoczyś ziemię wzdłuż równika?



2

Odpowiedzi

2009-12-21T14:29:26+01:00
2¾kg = 11 zł
11:2¾= 11: 11/4 = 11* 4/11 = 44/11= 4zł

1 kg bananów kosztował 4 zł.

3: 1/5 = 3*5/1 = 15
Trzeba pokonać 15 szczebelków

Zakładając że jeden człowiek, który rozłoży ręce ma 1m szerokości

40 000km = 4 000 000 m

4 000 000 m : 1m = 4 000 000

4 miliony ludzi
2009-12-21T14:37:33+01:00
1.Za 2 i trzy czwarte bananów mama zapłaciła 11zł. Ile kosztował 1 kg.bananów
2 i trzy czwarte = 2,75
11 zł : 2,75 = 4 zł
Odp. Jeden kilogram bananów kosztował 4 złote

2 Odległośc między szczebelkami drabinki w sal gimnastycznej wosi jeda piąta m. Ile szczebelków trzeba pokonać aby wspiąć się na wysokość 3m
1/5m = 0,2m = 20cm
3 m: 0,2 = 15
Odp Trzeba pokonać 15 szczebli

3. Równik ma 40 000 km długości.Ilu ludzi musiało bu wziąc się za ręce aby otoczyć ziemię wzdłuż równika?
Zazwyczaj rozpiętość ramion człowieka jest równa wzrostowi. Przyjmijmy do zadania osobę o wzroście 170cm, czyli
40 000 km = 4 000 000 000cm
4 000 000 000cm : 170 cm = 23.529.411 osób
Odp. Aby otoczyć ziemię wzdłuż równika za ręce musiałoby się wziąć 23mln 530tys osób