Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T16:15:11+01:00
Opisuję książkę pt. Tunele. Książka została napisana przez dwóch przyjaciół Roderick Gordon i Brian Williams, a nosi nazwę ,,Tunele". Akcja Tuneli rozgrywa się w Londynie i pod Londynem.
Czternastoletni chłopiec Will Burrows razem z ojcem (kustosz w muzeum, archeolog ,,na własną rękę") odnajdują opuszczoną stację metra, lecz niedługo po tym ojciec Will'a Burrowsa zostaje w dziwnych okolicznościach porwany. Will próbuje go odnaleźć, ale przez poszukiwania ojca chłopiec wpada wraz z kolegą (którego poprosił o pomoc) w tarapaty. Zostali porwani pod ziemię (pod Londyn). Okazało się jednak po kilku dniach po dniu porwania, że jego ojciec był tam już wcześniej. W czasie pobytu w Koloni (bo tak się to miejsca nazywa) Will odkrywa, że pochodzi właśnie stąd, a nie z Londynu, w tym odkryciu tym pomogła mu jego prawdziwa rodzina. Dowiedział się, że nie nazywa się Will Burrows tylko Seth Macaulay. Oni wyciągnęli go z więzienia, w którym przebywał. Ta wiadomość bardzo uderzyła w Seth'a, bo nikt mu wcześniej o tym nie powiedział, nie wiedział, że szuka swego fałszywego ojca, lecz postanowił dalej go poszukać. Dostał kilka informacji, że ,,ojciec" z własnej woli wybrał się w podobno najgorsze miejsce na Ziemi. Seth postanawia wrócić ,,na chwilę" do Londynu po kilka rzeczy potrzebnych w poszukiwaniu ,,ojca". Wracając natknął się na policję. Pomógł mu jego wujek, który w walce z policją umarł. Ocalił życie Seth'owi. Ten w kryjówce wskoczył do ,,pociągu górników", który go miał zabrać tam gdzie pojechał jego ,,ojciec".
Uważam, że książka to długa lektura, ale się opłacało ją przeczytać. Polecam każdemu kto chce ją przeczytać.
4 2 4
2009-12-21T17:51:03+01:00
Autorem książki pt:"Matylda" jest Roald Dahl.Książka opowiada historię niezwykłego dziecka- matyldy, które ma nieszczęście znajdować się w prymitywnej rodzinie, która nie dostrzega, że dziewczynka sama nauczyła się czytać i liczyć. Jej bliscy nie wiedzą, że Matylda każdego ranka idzie do biblioteki i myślą, że ma pięć lat, podczas gdy w rzeczywistości ma ich sześć. Nie domyślają się też, kto mógł przykleić ojcu do głowy kapelusz. Rodzice otwarcie podważają jej umiejętności, zarzucając jej oszustwo za każdym razem, kiedy popisuje się swymi zdolnościami. Mała Matylda jest szczęśliwa, kiedy jej nie do końca uczciwy ojciec oznajmia jej, że pójdzie do szkoły. Nie wie, że tata, dealer samochodowy spod ciemnej gwiazdy, oddał ją w ręce strasznej pani Trunchbal - okropnej dyrektorki, która dopiero co kupiła u ojca Matyldy cytrynowy samochód. Poczynania pani Trunchball są tak okrutne, że nikomu nie chce się wierzyć w opowieści dzieci. Zresztą, rodzice są zastraszeni nie mniej niż oni. Panna Honey nauczycielka Matyldy, jako pierwsza dostrzega talent dziewczynki i robi wszystko, aby wyjść na przeciw jej potrzebom. W dodatku Matylda wkrótce dowiaduje się, że jej wybawicielka, piekna panna Honey od lat była prześladowana przez panią Trunchball. Panna Honey traci męża i dom, a samolubna tyranka - pani Trunchball obniża jej pensję. Dzięki książkom Matylda zdaje sobie sprawę, że nie tak powinien wyglądać świat. Niesprawiedliwość i poszukiwanie wyjścia z całej tej sytuacji sprawiają, że Matylda potrafi przesuwać rzeczy mocą swego umysłu. Wyposażona w takie zdolności, Matylda postanawia dać porządnie popalić pani Trunchball i sprawia, że ta już nigdy nie będzie nikogo dręczyć. Jednak rodzice Matyldy także mają kłopoty. Okazuje się, że jej ojciec nie tylko handluje tanimi, używanymi samochodami, ale też uczestniczy w ich kradzieży. Rodzice zagrozili Matyldzie, że wyślą ją do Hiszpanii, gdzie już nigdy nie zobaczy się z panną Honey i będzie musiała męczyć się z rodziną przez resztę życia. Matylda nie traci ani chwili i przynosi pannie Honey dokumenty adopcyjne, które zawsze chciała wykorzystać. Jak na ironię, w godzinie wyjazdu rodzina Matyldy dostrzega to, czego wcześniej nie zauważała. Przyznała, że Matylda jest wyjątkowym dzieckiem, którego nie byla w stanie wychować. Przepełniona cierpkim humorem Roald Dahl, Matylda, to zbiór wnikliwych obserwacji człowieka oraz siły jednostki.
3 2 3