×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

* zastanów sie czy osoby żyjace tak jak Scroge moga byc szczęsliwe i lubiane .

lub
* przeanalizuj " nie ma ludzi złych, są tylko samotne i nieszczęśliwe "

chodzi o " Opowieść wigilijną " . ma być min. 10 zdań .
2

Odpowiedzi

2009-12-21T15:17:10+00:00
Osoby żyjące tak jak Scrooge nie mogą być lubiane. Ludzie kochają innych, jeżeli są mili i weseli, oraz potrafią wszystko obrócić w żart. Scrooge był zgorzkniały i opryskliwy, a także niezwykle skąpy, więc nikt za nim nie przepadał. A jeśli nikt nas nie lubi, nie możemy być szczęśliwi, nawet jeżeli tak twierdzimy. To inni ludzie czynią nasze życie pełnym.
Nie ma ludzi złych. Choćbyśmy szukali takich przez tysiąc lat, nie znajdziemy. Ci wszyscy, którzy za takich uchodzą, są po prostu sponiewierani przez życie: czasem z własnej woli, a czasem niezależnie od swoich pragnień. Nie możemy więc wydawać pochopnych sądów i z góry spisywać złoczyńców i morderców na straty. Oni także mają szansę się zmienić, a jeśli się temu zaprzecza, tylko sponiewieramy ich nadzieje.
0 0 0
2009-12-21T15:20:22+00:00
To pierwsze :)
ludzie żyjący tak jak srooge napewno nie są szcześliw ponieważ święta bożego narodzenie są to rodzinne święta i każdy człowiek powinnien spędzić je w gronie najbliższych mu osób ,a nie sam jak palec .osoby powinny sie zmienić nie tylko na święa lae na zawsze i pamiętać o tym że nie są sami .lubiani to napewno oni sie są ,ze względu na ich cechy charakteru, napweno kazdy człowiek widzący takiego człowiek odsuwa sie od niego a niepowinien tak robić ,lecz powinien mu pomóc sie zmienić .moim zdaniem ludzie tak jak scrogoe nie są szczęsliwi ,ale powinni mieć pretensje tylko do samych siebie a nie do nikogo innego .
prosze bardzo :)
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci