Napisz Rozprawke na Temat: Człowiekowi najbardziej potrzebny jest drugi człowiek.Odnieś się do tej tezy i uzasadnij swoją opinię, przywołaj dwa przykłady z wybranych dzieł literackich lub filmów. ( albo dwa przykłady o filmach albo dwa z dzieł literackich)

3

Odpowiedzi

2009-12-21T19:14:35+01:00
Bardzo często spotykamy ludzi samotnych, którzy zazwyczaj nie mają się do kogo odezwać i żyją w swoim ,,pustym" świecie. Czy naprawdę człowiekowi najbardziej jest potrzebny drugi człowiek ? Trzeba się nad tym zastanowić.
Zacznę od rozważenia tego problemu.
Każdy zgodzi się z faktem, że dobrze jest mieć osobę towarzyszącą, m.in. brata, siostrę czy rodziców. Zawsze mogą nam pomóc w trudnych chwilach, porozmawiać, podzielić się swoimi poglądami. Zwróćmy uwagę, że osoby samotne są najczęściej zamknięte w sobie i nie mające się do kogo odezwać.
Chciałam jeszcze rozpatrzeć inną sprawę. Najgorzej mają ludzie samotni, którzy są kalekami, są chorzy lub muszą bez przerwy leżeć w łóżku. Kto im wtedy pomoże, podniesie na duchu ? Niestety, brak drugiej osoby w takim oto przypadku jest po prostu tragedią.
Chciałabym podać przykład pewnej kobiety, która była przez wiele lat osamotniona. Zawsze wszędzie chodziła sama, do nikogo się nie odzywała, a także stroniła od ludzi, a ci od niej. Aż pewnego dnia ona popełniła samobójstwo. Czyżby z powodu braku drugiej osoby ? Nie wiadomo. Mimo to, uważam że raczej tak. Samotność jest bardzo przytłaczająca. Postawmy się na miejscu takich ludzi. Czy wytrzymalibyśmy kilka lat lub nawet całe życie w samotności wśród czterech ścian domu ? Ja osobiście bym nie wytrzymała.
W podsumowaniu mogę stwierdzić, że samotność jest najgorszą rzeczą w życiu i naprawdę człowiekowi najbardziej potrzebny jest drugi człowiek.
5 4 5
2009-12-21T19:26:01+01:00
Czy człowiek jest potrzebny drugiej osobie? Sądzę iż jest.Człowiek jest potrzebny człowiekowi, gdyż to właśnie osoba, która potrzebuje pomocy kieruje się do niej. Wtedy jest lżej na sercu i zawsze ta druga osoba pocieszy tą drugą i uchroni przed czymś złym. Przykładem tego tematu może być film ,,Romeo i Julia", gdyż w tym filmie to oni chronili się nawzajem i uświadomili, że jeśli osoba coś sobie złego zrobi to wtedy druga osoba też zrobi sobie to samo , bo bez drugiej połówki serca nie można żyć. Wtedy ma się pustkę gdzieś głęboko w sercu, jakby nagle pękło, choćby z tęsknoty. Następnym przykładem jest hymn Polski, którego Polacy traktują za swój. Uważają, że ten hymn daje im dużo odwagi i wytrwałości. Daje on miłość do ojczyzny.

;)
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T19:26:30+01:00
Wg mnie człowiekowi najbardziej potrzebny jest 2 człowiek ponieważ : Każdy człowiek jest w jakimś okresie czasu samotny i zagubiony. Nie wie co robić...Chce by ktoś go naprowadził na dobrą drogę.
Zazwyczaj znajdują sie tacy ludzie którzy chcą pomóc lub przypadkiem tej osobie pomagają. Tak jest np. w miłości. Gdy jesteś sam, jesteś smutny ale gdy ta osoba jest blisko Ciebie jesteś odważniejszy,bardziej otwarty na świat. Tak było np. w Tytaniku, gdy Rouse była z Caledonem to była smutna,miała sekrety itd. A gdy poznała Jacka to była szczęśliwa <choć przez jakiś czas,bo potem on umarł> Albo w róznych serialach tj .M jak miłość...;)
W tym serialu jak sama nazwa mówi jest dużo miłości a to oznacza że ludzie pomagali sobie na wzajem. W książce ''Ania z zielonego wzgórza '' również jest podobna historia...gdy Ania jest w domu dziecka ma małe sekrety i jest smutna , a gdy wprowadza się do nowego domu zaczyna zminiać sie jej życie.... z Mateuszem i resztą uczy sie na błedach i stara sie ich już wicej nie popełniać ...
4 3 4