1)Pani Ania za 1,5 kg śliwek zapłaciła 5.55 zł.Ile złotychzapłaciłaby za 2 kg śliwek?
2)Wojtek zapłacił za 2,5 kg jabłek 5.75zł.Marysiakupiła 3,2kg innych jabłek i zapłaciła 7,20zł.Które jabłka miały wiekszą wartość?
3)W jednym worku jest 100 dziesieciogroszówek i dwuzłotówka, a w drugim -100 pięciogroszówek i pięciozłotówka. Który worek bardziej opłaca się wybrac - cieższy czu lżejszy?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-15T15:07:04+02:00
1) 1.5 kg- 5.55zl
2 kg - X
X= 2*5.55/ 1.5
x= 11.1/ 1.4
x= 7.4( zl)
odp. za dwa kg sliwek zaplacilaby 7.4 zl

2) jablka wojtka:
2.5 - 5.75
1kg- x
x= 5.75*1/2.5
x= 2.3

jablka marysi:
3.2 - 7.2
1- x
x= 7.2/3.2
x= 2.25
odp. wieksza wartosc mialy jablka wojtka.

3)100*- 0.1+ 1= 10+2=12
100* 0.05+ 5= 5+5=10
odp. bardziej oplaca sie wybrac lzejszy worek.