×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy może ktoś mi napisać pracę klasową o motywie miłości w świetle aforyzmów , złotych myśli lub sentencji będę bardzo wdzięczny :)

1

Odpowiedzi

2009-12-22T08:39:21+00:00
Miłość wedle aforyzmów opisuje dobre lub złe strony miłości. Wszystko zależy zazwyczaj od tego w jakiej sytuacji znalazł się autor oraz od jego płci. Miłość jest chyba najważniejszą rzeczą w życiu, więc autorzy często podejmują się pisania właśnie o niej.
Clemenso Brentano powiedział "Jedynie miłość rozumie tajemnicę : innych obdarowywać i samemu przy tym stać się bogatym." Autor porusza tu kwestię tego, iż człowiek, który jest zakochany oddałby wszystko ukochanej osobie, a zarazem sam jest szczęśliwy. Pomimo bezinteresownej pomocy sie zyskuje na tym, ze nie jest sie samotnym, ma sie oparcie w drugim czlowieku.
Wisława Szymborska napisała " Milosc szczesliwa. Czy to jest normalne, czy to poważne, czy to pożyteczne- co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata ?"-ujawnia się tu to, że zakochani mają własny świat. Różni się on zupełnie od realnego świata. W nim istnieją tylko dwie osoby-dwoje zakochanych, a jeśli zabrakłoby którejkolwiek części, to wszystko by się załamało.
Ostatnią myślą jaką chciałbym poruszyć są słowa Antoine`a de Saint`a Exuperiego- " Miłość nie ejst skarbem, który się posiadło, lecz obustronnym zobowiązaniem"- ujawnia się tutaj dualistyczne działanie zakochanych. Mężczyzna i kobieta muszą wzajemnie działać, inaczej związek będzie nieudany. Powinni wzajemnie się spierać i pomagać.
Reasumując, uważam że miłość w aforyzmach jest różna. Zależy co w momencie pisania odczuwał autor, a wiadomo, ze w milosci bywaja i dobre i zle chwile.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci