Odpowiedzi

2009-12-22T11:43:37+01:00
3,99zł*0,26kg=1,04zł - jeżeli 3 pomidory ważyły 0,26kg
3,99zł*(0,26kg*3)=3,99zł*0,78=3,11zł - jeżeli 1 pomidor ważył 0,26kg
2009-12-22T11:44:26+01:00
Cena 1 kg pomidorów 3,99 zł
0,26 kg * 3,99 zł = 1,037 zł
Odp. Pomidory kosztowały 1,04 zł (zaokrąglamy w górę)
2009-12-22T14:50:16+01:00
1kg kosztuje 3,99zł
3 pomidory ważą 0,26kg

0,26*3,99zł = 1,037zł ( w zaokrągleniu 1,04zł)

odp. Ania za pomidory zapłaciła 1,04zł.