×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opis przeżyć wewnętrznych ' Latarnika'

NIe musi być tego dużo,ale takie najważniejsze rzeczy,uczucia itp,itd.Doładny opis :)

Dzięki z góry ;-*
1

Odpowiedzi

2009-12-22T18:52:24+00:00
Dziś zrobiono mi wspaniałą niespodzinkę. Otrzymałem polską książkę, Mickiewiczowskiego ,,Pana Tadeusza''. Nie wierzyłem własnym oczom. Stałem jak wryty, a fala bezgranicznego zdumienia, radości, a jednocześnie tęskonoty za ojczyzną zalała moje serce. Nie byłem w stanie zebrać myśli. Nie wiedziałem kto przysłał mi tę książkę. Zdawało mi się ,że śnie. Cisza panująca w mej latarni miała w sobie coś uroczystego.
Przewróciwszy stronę tytułową, zaczołem czytać łamiącym się głosem. Czułem dławienie w gardle. Wreście nie wytrzymałem. Rzuciłem sie na podłogę i głośno zapłakałem.
Nie mogłem uwierzyć, że po czterdziestu latach, dzięki zwykłej książce odnalazłem jednak swoją ojczyzne.
Ogarnął mnie dziwny spokój. Czytałem dalej, dopóki nie nadszedł zmierzch. Zamknołem oczy i obrazy wsi rodzinnej poczęły z wolna przesuwać się przede mną. Słyszałem szmer strumieni, szum znanych mi lasów sosnowych i cichy śpiew ptaków w gałęziach drzew. Widziałem siebie, młodego ułana stojącego na nocnej warcie. Z marzeń wyrwał mnie głos.
Obudziłem się ze snów o przeszłości. Głos należał do strażnika pocztowego, który oznajmił mi, że nie zapaliłem tej nocy latarni. Oczy rozeszły mi się ze strachu i pobladłem. Zrozumiłem, że zostane zwolniony z pracy. Myśląć o niepewnej przyszłości, przycisnołem do piersi książkę, która dała mi nadzieje i zapatrzyłem się w dal oczyma człowieka, którego już nic nie jest w stanie poruszyć.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci