Klient chciał kupic 2kg śliwek, 0,5 kg winogron oraz 75 dag jabłek.
Oferty sprzedaży w dwóch sklepach są następujące :
SKLEP GRONO
[cena za kilogram]
Jabłka....3 zł 20 gr
Winogrona....11 zł
Śliwki......3 zł
Gruszki....4 zł 40 gr
SKLEP PESTKA
[cena za kilogram]
Jabłka.... 2zł 40 gr
Winogrona.....10zł40gr
Śliwki..... 3 zł 80 gr
Gruszki..... 3 zł 60 gr
Zapisz wyrażenie , które umożliwi obliczenie kosztu zakupów w sklepie Grono oraz w sklepie Pestka . W którym sklepie klient zapłaci mniej i o ile ?

1

Odpowiedzi

2009-09-16T10:17:52+02:00
Sklep grono
2*3+0,5*11+0,75*3,20=6+5,5+2,4=13,90
sklep pestka2*3,80+0,5*10,40+0,75*2,40=7,6+5,20+1,80=14,60

14,60-13,90=0,70
w sklepie grono klient zapłaci mniej niż w sklepie pestka o 0,70zł
3 5 3