×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Temat pracy brzmi "był las, nie było nas, nie będzie nas, będzie las". Wogóle nie mam pomysłu. pomóżcie

2

Odpowiedzi

2009-12-23T17:43:31+00:00
Dawniej, gdy na całym świecie panowała natura, nie było czegoś takiego jak technologia. Były gęste puszcze, i mnóstwo roślin i zwierzęt którym teraz grozi wyginięcie. Z czasem człowiek zaczął niszczyć błogi raj- ogromne wieżowce, samochody, śmieci- to główny krajobraz dzisiejszych miast. Człowiek zniszczył przyrodę. Świat wyglądał o wiele piękniej, gdy człowiek nie znał swej potęgi. Powietrze było czyste- nie groziły dziury ozonowe ani efekt cieplarniany. Nie było kwaśnych deszczy. Te tragedie spowodował nasz rozwój- ludzi. Lasy równikowe są masowo wycinane, za czym idzie śmierć milionów zwierząt które w nich mieszkały. A przecież drzewa tak wiele znaczą! Bez nich zginiemy! Czy to nie wysarczająca motywacja aby skończyć tą rzeźnię!? Przecież las to nie tylko drzewa- to życie i dom. To muzeum, miejsce ciszy i spokoju.
Nie twierdzę, że powinniśmy się cofnąć w czasie i postarać się, aby nigdy nie stworzono szkoliwych rzeczy. To życie, a nie bajka. Ale przecież można coś zaradzić. A wszystko zależy od nas, ludzi. Częściowo zgadzam sie ze słowami "był las, nie było nas, nie będzie nas, będzie las". Przecież zawsze można dojśc z naturą do komropmisu.
4 4 4
2009-12-23T17:45:17+00:00
No to chodzi o to, że jak są ludzie to nie ma lasu bo jest strasznie zanieczyszczone powietrze, polują na zwierzęta, ścinają drzewa i takie tam, a jak nie było ludzi no to wszystko rosło bez żadnych przeszkód.

mam nadzieje, że już wiesz jak to zrobić :)
pozdrawiam :)
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci