Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-27T00:29:28+01:00
Według mnie książka pt. ‘’Małty Książe’’ dla dzieci jest baj,ao chłopcu, a dla dorosłych powiastką filozoficzną.
Tylko genialny pisarz potrafi stworzyć, dzieło, nadające się do czytania dla dzieci jak i zarówno dla dorosłych. Dla niektórych osób najważniejszą rzeczą w życiu są wartości takie jak miłość i przyjaźń. Jednakże większość najbardziej ceni sobie korzyści materialne. Oni wtedy ganiaja za pieniędzm, sukcesem oraz kariera.
Wątpliwości nie ulega, że ludzie mają dużo obowiązków, wszystko jest robione w pospiechu. Dla przyjaciół i rodziny nie mają czasu. Często zapominają o swoich bliskich. Czują się coraz bardziej samotni. Ludzie nigdy nie mają czasu, żeby cokolwiek dobrze poznać. Ludzie kupuja gotowe produkty, a slepów z przyjaciółmi niema wiec ludzie przyjaciół nie maja.
Człowiek żyje pośród ludzi, ale nie dla ludzi. Nie został stworzony do życia w samotności. Potrzebuje bliskości drugiej osoby. Samotność bardzo ludzi przygniata. Nie może sobie sam poradzić ze swoimi problemami.
Najważniejsze jest abyśmy pamiętali, że najważniejsze w zyciu człowiek są rzcze niewidzialne. Jedno ze zdań w Małym Ksieciu mówi, że „ najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze się widzi tylko sercem”. Człowiek samotny jest nieszczęśliwy.
W książce pt. Mały Książę jest przedstawiony kontrast pomiędzy światem dzieci i dorosłych. Osoby zamieszkujące poszczególne planety są symbolami ludzkich wad. Chciwość, żądza władzy, próżność, skłonność do nałogów, egoizm to cechy przypisywane dorosłym. Samotność wkrada się w ich życie, przez co zamykają się przed ludźmi i światem. Podsumowując moje powyższe refleksje pragnę dodać, iż ludzie są coraz większymi egoistami. Nie mają dla siebie czasu. Tracą przyjaciół, odsuwają się od rodziny. Nawet w tłumie ludzie mogą czuc się opuszczeni. Można powiedział, ze postać człowieka osamotnionego nic nie znaczy. Samotnym jest się także wśród ludzi. W dzisiejszym swiecie samotność nie dotyczy tylko kategorii czasu, lecz również przestrzeni. Człowiek samotny jest odizolowany, nie czuje kontaktu z ludźmi i przyrodą. Moim zdaniem słowa węża: „Samotnym jest się także wśród ludzi” doskonale odzwierciedlają kontakty międzyludzkie we współczesnym świecie. Dlatego całkowicie podzielam
jego zdanie.

Wszyscy ludzie mają swój własny kodeks według którego żyją.

Nie wiem czy ci będzie pasować ale według mnie nie jest zła!!
1 1 1