×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-27T14:39:34+00:00
Godzina 8.00 ludzie gromadzili się przed budynkiem muzeum starych lalek . Zapowiadało się ciekawie już na wejściu wspaniałe ozdoby na ścianach budynku zachwycały.Przewodnik podał nam instrukcje zwiedzania i oglądania wspaniałych rzeczy.Zwarta grupa ruszyliśmy korytarzem gdze czekały nas zapierające dech w piersiach lalki z 10.w.n.e. były cudowne miały na głowach kapelusze , na rączkach koronkowe rekawiczki a ich suknie wykonane z różnorodnych ozdób , koronek i naszywek .Kiedy przeszlimy do następnego obiektu zwiedzań przewodnik opowiedział nam krótką historie muzeum i lalek które mieliśmy wkrótce zobaczyć. Po wejściu do wielkiej ,ozdobnej , bogatej sali nie którzy byli strasznie ciekawi było tam na ścianach rozwieszone wszlkeigo rodzaju lalki z strzałkami co w którym wieku się rozwijało , lecz najciekawsze z pewnoścą były początki powstawania lalek.Najpierw były zwykłe drewniane kołki , wkrótce coraz piękniejsze twarze , inne fryzury , upięcia , kreacje . Można by wymieniać wiele .Niestety o godzinie 10.15 podróż w czasie z lalkami skończyło się podziękowaliśmy grupa naszemu przewodnikowi i ruszyliśmy ku drzwi a inni tez do sklepiku przy muzeum gdzie ozna było kupić wspaniałę pamiątki.


Sprawozdnie pisałam sama , ręcznie :) mam nadzieje ze się spodoba
3 1 3
2009-12-27T16:54:03+00:00
21.12.2009 byłem w muzeum archeologicznym.
Do budynku wszedłem o 11.00. Pierwsza sala była poświęcona dinozaurom. Były tam ich modele oraz szczątki. Mi najbardziej spodobał się model Tyranozaura. By on naprawdę ogromny miał chyba 5 metrów wysokości.
Druga sala była poświęcona zwierzętom typu mamuta. Była tam makieta pokazująca jak wyglądał świat za czasów mamutów. Na makiecie było pokazane polowanie na mamuty, wioska prehistorycznych ludzi i biegnące stado tygrysów szblozębnych.
Następna sala była poświęcona broniom i narzędziom prehistorycznych ludzi. Były tam włócznie, łuki, proce, siekiery, motyki, toporki i wiele innych, ale najciekawszy był sztylet bez rękojeści którym jak było napisane na tabliczce obok dobijano mamuty.
Czwarta sala była poświęcona starożytnemu Egiptowi. Były tam modele sarkofagów, tablice z Hieroglifami, zdjęcia piramid, Nilu, różnorakich waz i wielu innych rzeczy.
Ostatnia sala poświęcona była wykopaliskom. Były tam gliniane garnki, fragmenty oryginalnych sarkofagów oraz papirusy. Było tam bardzo dużo różnych rzeźb.
Z muzeum wyszedłem o godzinie 13.00.
3 2 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci