1.Uzupełnij zdanie:
Zablokowanie nawet małego naczynia tętniczego w krązeniu wieńcowym uniemożliwi dostarczenie do cześci mięsnia sercowego .....................i................................ .Doprowadzi to do ................................ mieśnia i w konsekwencji do zawału.


2.Wyjaśnij, dlaczego węzły chłonne znajdują się w całym organizmie.

3.Czynnik odpowiedzialny za przesuwanie się chłonki w naczyniach limfatycznych................................
Element budowy naczyń limfatycznych zapobiegający cofaniu się chłonki........................................prosze o odpowiedz na wszystkie zadania plisss

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-27T16:04:42+01:00
Zablokowanie nawet małego naczynia tętniczego w krązeniu wieńcowym uniemożliwi dostarczenie do cześci mięsnia sercowego .........tlenu............i........składników odzywczych........................ .Doprowadzi to do ........................obumarcia........ mieśnia i w konsekwencji do zawału.

Płyn znajdujący się w tych naczyniach zwany jest chłonką i zanim zostanie włączony do obiegu krwi przepływa przez szereg stacji przekaźnikowych, które stanowią węzły chłonne.
Węzły chłonne są niemal we wszystkich narządach znajdujących się wewnątrz ludzkiego organizmu, chroniąc przed atakiem obcych mikroorganizmów. Każdy narząd ma swój własny system chłonny. Układ chłonny stanowi sieć naczyń limfatycznych, które mają za zadanie odprowadzanie płynów z przestrzeni międzykomórkowych do układu żylnego.


3.Czynnik odpowiedzialny za przesuwanie się chłonki w naczyniach limfatycznych.....skurcz mięśni sąśiadujących z naczyniami limfatycznymi...........................
Element budowy naczyń limfatycznych zapobiegający cofaniu się chłonki...zastawki.....................................

na pewno jest dobrze, bo mam te same ćwiczenia. ;)

8 4 8
2009-12-27T16:10:31+01:00
1.
Zablokowanie nawet małego naczynia tętniczego w krążeniu wieńcowym uniemożliwi dostarczenie do części mięśnia sercowego tlenu i pokarmu (substancji odżywczych).
Doprowadzi to do obumarcia mięśnia i w konsekwencji do zawału.

2.
Płyn, który znajduje się w tych naczyniach nazywany jest chłonką. Zanim jednak zostanie włączony do obiegu krwi, przepływa on przez stacje przekaźnikowe (które stanowią węzły chłonne). Są one we wszystkich narządach znajdujących się wewnątrz ludzkiego organizmu. Układ chłonny stanowi sieć naczyń limfatycznych,
które mają za zadanie odprowadzanie płynów z przestrzeni międzykomórkowych do układu żylnego.

3.Czynnik odpowiedzialny za przesuwanie się chłonki w naczyniach limfatycznych : skurcz mięśni sąsiadujących z naczyniami limfatycznymi.

Element budowy naczyń limfatycznych zapobiegający cofaniu się chłonki : zastawki.

Pozdrawiam.

5 4 5