×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Prezentacja z pamięci lub pisemna..

czas;5min nie mniej , mamy opisać swoje zainteresowania lub wydarzenie historyczne , jakieś zjawisko lub postać <sławna>
tematyka; ciekawe,wyjątkowe<inne>.

Proszę o pomoc :**
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T09:49:05+00:00
Czarny czwartek.

Dzień 24 października 1929r, został nazwany czarnym czwartkiem. W tym dniu ceny akcji na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych gwałtownie spadły, co obecnie uznawane jest jako jeden z objawów rozpoczynającego się Wielkiego Kryzysu. Na nowojorskiej giełdzie narastała bańka spekulacyjna. Im więcej ceny spadały tym więcej osób pozbywało się akcji. Wszyscy chcieli sprzedać udziały wiedząc, że za chwile stracą one swoją wartość. W panice sprzedawano również akcje spółek o pewnych fundamentach. W ciągu pierwszego dnia obrócono 13 milionami akcji, a w ciągu następnych kilku dni ta liczba wzrosła do 30 milionów. Wartość większości udziałów spadła praktycznie do zera. Inwestorzy stracili wszystko, a ci którzy wzięli kredyty zbankrutowali. Ludzie z dnia na dzień stawali się biedakami. Odnotowano wiele samobójstw w tych dniach. W ten sposób rozpoczęła się spirala zadłużenia, która stała się pierwszym etapem Wielkiego Kryzysu. Po doświadczeniu czarnego czwartku światowy system finansowy uległ dużym zmianom. Dziś każda spółka aukcyjna notowana na giełdzie musi składać regularne raporty, opisując jej stan finansowy.

Sama z tego odpowiadałam powiedziałam jeszcze kilka ciekawostek i dostałam 5-. Trochę jeszcze dopracuj ten tekst dołóż jakieś ciekawostki :) Licze na naj.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci