×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz list otwarty do ludzi zamożnych i żyjących w dobrobycie przekonujący ich by pomagali biednym i skrzywdzonym przez los.

Okolo kartka A4
2

Odpowiedzi

2009-12-28T11:22:32+00:00
Poznań, dn.28.12.09r.

Drodzy zamożni ludzie!
Piszę do Was ten list, gdyż chciałbym abyście pomagali ludziom głodnym, ubogim. Oni marzą by mieć normalny dom. Chcieliby mieszkać w normalnych domach, chodzić normalnie ubrani, a nie brudni.Zapewne są wśród Was ci, których domy są duże, bogate, a ogrody wręcz niesamowite! Żyjecie w luksusie. Często jadąc samochodem widzicie ten schemat:
biedak, proszący o jałmużnę. Czy zatrzymujecie się wówczas? Nie! Dlatego proszę Was byście wrzucili mu tam kilka złotych. Być może po przeczytaniu tego listu zmienicie swe poglądy na otaczający nasz świat. Ci ludzie nie proszą Was o pieniądze tak o. Oni potrzebują tego wszystkiego! Dajcie im przeżyć. By następnego dnia mogli się obudzić, coś zjeść..
Gdy widzicie biedaka skrzywdzonego przez los, zatrzymajcie się.. Podzielcie się z nim swoim sercem.

Pozdrawiam,
Kuba
6 3 6
2009-12-28T12:08:04+00:00
"Dajcie ludziom szanse na lepsze życie!" - list otwarty

Moi Drodzy! Dzisiejszy świat nie ułatwia życia wielu ludziom. Albo raczej nie świat, ale ludzie. Jak często spotykamy się z tzw. "biedą". W Polsce to już, niestety, powszechny problem. Tak wiele jest w naszym kraju bezdomnych i żebraków. W wielu domach dzieci nie mają zapewnionych godnych warunków do życia. Rodziców nie stać nawet a jedzenie. Wśród ludzi panuje znieczulica. Nie chcą patrzeć na ludzkie nieszczęście, żeby nie powiedzieć tragedię. Każdy myśli, że gdyby chcieli, to by mieli pieniądze. Jaki wielki to jest błąd.
Zastanówcie się nad losem skrzywdzonych przez los przez chorobę, wypadek. Nie można temu zapobiec. Nie można temu zaradzić. Trzeba z tym żyć. Jakoś żyć. Nie stójcie obojętni, gdy widzimy, że komuś dzieje się źle, że ktoś cierpi.
Tak więc, nie bądźcie cynikami! Egoistami! Nie myślcie tylko o czubku własnego nosa! Pomóżcie! Stać Was! Wystarczy tylko chcieć! Dla Was, ludzi bogatych, to tylko marne parę groszy, ale dla nich to prawdziwy skarb, majątek. Sprawcie im radość. Nie pozwólcie, by ktoś cierpiał, gdy możecie temu wszystkiemu zaradzić. Dlatego, pomagajcie skrzywdzonym przez los i nieszczęśliwym osobom. A na pewno kiedyś, jak nie na ziemi, to w niebie - to dobro, jakie okazaliście, sprawi, że i Wam będzie lepiej się działo.
2 5 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci