Odpowiedzi

2009-12-28T13:11:55+01:00
4 czekolady i 4 wafelki kosztują 12 zł. 2 czekolady i 6 wafelków kosztują 9,20 zł. ile kosztuje 1 czekolada i 1 wafelek?

4x+4y=12
2x+6y=9,20

4x=12-4y
2x=6-2y

6-2y+6y=9,2
4y=3,2
y=0,8

2x=6-2y
x=3-y
x=3-0,8
x=2,2

czekolada 2,20zl, wafelek 80gr.
2009-12-28T13:34:05+01:00
X-cena jednej czekolady
y-cena jednego wafelka

4x+4y=12
2x+6y=9,20|:2

4x+4y=12
x+3y=4,60

4x+4y=12
x=4,6-3y

4(4,6-3y)+4y=12
x=4,6-3y

18,4-12y+4y=12
x=4,6-3y

18,4-8y=12
x=4,6-3y

-8y=12-18,4
x=4,6-3y

-8y=-6,4| (-8)
x=4,6-3y

y=0,8
x=4,6-3y

y=0,8
x=4,6-3×0,8

y=0,8
x=4,6-2,4

y=0,8
x=2,2

Odp: Czekolada kosztuje 2,20 zl , a wafelek 80gr.



Gwarantuje poprawnosc;))
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T13:36:19+01:00
4x+4y=12
2x+6y=9,20

4x=12-4y
2x=6-2y

6-2y+6y=9,2
4y=3,2
y=0,8

2x=6-2y
x=3-y
x=3-0,8
x=2,2

czekolada 2,20zl, wafelek 80gr