×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Występowanie: Tajgi, lasu strefy umiarkowanej, wilgotnego lasu równikowego, pustyni i półpustyni, sawanny, stepu, preri, pampy, wiecznie zielonego

lasu.
2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T11:38:43+00:00
Tajga występuje w północnej części Ameryki Północnej (kanada i alaska), Europie i Azji.
Lasy strefy umiarkowanej występują w Europie, Azji i Ameryce Północnej.
wilgotny las równikowy wystepuje w Ameryce Południowej dorzecze Amazonki, dorzecze Kongo Afryka oraz przesmyk Ameryki Środkowej.
pustynie i półpustynie występuje w Afryce.
Sawanny występują w Afryce i Ameryce Południowej.
Stepy występuja w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Północnej.
Preria wystepuje w Ameryce Północnej.
Pampa wystepuje w Ameryce Południowej.
Wiecznie zielone lasy występują w Ameryce Północnej i Południowej.

Dobrze że mogłam pomóc;)
15 4 15
2009-12-29T11:42:05+00:00
Tajga-występuje na obszarach okołobiegunowych.Nazywa się tak lasy iglaste rosnące na wiecznej zmarźlinie. Tajga ciągnie się przez całą Amerykę,Europę oraz Azje północną,

lasy strefy umiarkowanej- środkowa Europa, środkowa Ameryka północna, południowa Ameryka południowa- są to lasy iglaste, liściaste lub mieszane znajdujące się w strefach umiarkowanych globu.

wilgotny las równikowy-znajdują sie w strefie równikowej, cechuje je to, że nie gubią na zimę liści, największy las znajduje sie w Ameryce Południowej w nizinie Amazonki. Temperatura powietrza w lasach waha się od 22 do 28 stopni Celcjusza. Sa to bardzo wilgotne i podmokłe lasy dostarczające duzej ilości tlenu do atmosfery.

pustynie i półpustynie-występują w strefach okołozwrotnikowych, największa z nich Sahara znajdujaca się w Afryce Północnej zajmuje powierzchnie około 1/3 kontynentu. Brak wody sprawia że na terenach pustyń jest bardzo mało roślinności.

sawanny- są to "morza traw" nieznacznie porośnięte niskimi drzewami o rozłożystej, płaskiej koronie- akacjami, oraz olbrzymami zwanymi baobabami. Sawanny znajdują się w strefie okołorównikowej. Są domem na wielu zwierząt, które w celu obrony przed drapieżnikami tworzą wielkie stada dochodzące nawet do kilku milionów osobników. Największe sawanny znajdują się na kontynencie Afrykańskim.

step- jest to obszar trawiasty nie porośnięty drzewami. Największe stepy można zobaczyć w Azji środkowej.

Obszary trawiaste na każdym kontynencie noszą inną nazwę. W Ameryce Północnej jest to preria, w południowej pampa, w Azji oraz Eurazji noszą miano stepów, natomiast na wyżynie węgierskiej zwane są pusztą.
9 4 9
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci