×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Co o wplywie cierpienia na osobowość człowieka mówi literatura różnych epok ? Odwołaj sie do conajmniej 3 tekstów literackich (w formie wypracowania)

1

Odpowiedzi

2009-12-29T14:04:29+00:00
Na przestrzeni różnych epok literackich cierpienie i próby poradzenia sobie z nim podejmowane były przez wielu wybitnych twórców literatury.
Każdy z nich miał inny pogląd na sprawę cierpienia.
Średniowiecznym przykładem cierpiącego jest św.Aleksy.Wyrzekając się wszelich dóbr i przyjemności świata cierpi w samotności,żyjąc w skrajnej nędzy mimo,iż miał wszystko co jest potrzebne człowiekowi by móc godnie życ.
Jednak on wybrał tą drogę,by móc uzyskac zbawienie będąc jeszcze na ziemi,robi to by przypodobac się Bogu.
Kolejnym przykładem gdzie rozsądek i rozum są niczym w obliczu cierpienia są "Treny" J.Kochanowskiego,który po utracie swej ukochanej Urszulki nie widzi sensu życia,nie wierzy już w żadne idee,które jako humanista propagował we wcześniejszych swoich dziełach.
Niemniej od poprzedników cierpiał Werter,który był nieszczęśliwie zakochany,szukał swego miejsca w świecie,a kulminacją jego działań jest popełnienie samobójstwa.
Każdy z nas gdy cierpi i nie ma u swego boku kogoś bliskiego,lub kategorycznie odrzuca wszelką pomoc skazany jest na samotnośc,powolne umieranie wartosci,które kiedyś miały znaczenie,a dziśdla niego są niczym,czymś co jakby zawiał wiatr uleci i nie wróci.
Jednak warto próbowac walczyc z cierpieniem i nie odrzucac pomocy bliskich i przyjaciół,żadne cierpienie nie jest tak wielkie,by znosic je w samotności.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci