×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Hiacynt był ulubieńcem Apolla;w zabawie został uderzony dyskiem. z krwi umierającego wyrosły kwiaty nazwane jego imieniem. jak sobie wyobrażasz powstanie

innych kwiatów, np.róży,stokrotki, fiołki, niezapominajki-opisz w 5-10 zdaniach.
3

Odpowiedzi

2009-12-29T14:00:22+00:00
Powstanie innych kwiatów wyobrażam sobie w podobny spośob. Róża powstała prawdopodobnie od imienia Róża, a niezapominajka byc może powstała od słowa nie zapomnieć.Wydaje mi się że właśnie tak powstaja inne kolejne słowa i dzięki nim nasz świat jest lepszy i więcej słownictwa się w nim mieści.
7 2 7
2009-12-29T14:04:11+00:00
Myślę, że inne kwiaty były ulubienicami innych Bogów. I tak też powstawały. Na przykład róża była ulubienicą Ateny i powstała z jej rąk. Atena jako bogini mądrości zrodziła równie mądrego kwiata. To są moje wyobrażenia. a na przykład z bratkiem mogło być całkiem inaczej.
6 2 6
2009-12-29T14:05:55+00:00
Stokrotka była bardzo miłą i pomocną dziewczyną. Zawsze słuchała swojej matki Sofi. Pewnego dnia gdy przechadzała się nad strumykiem zaskoczył ją zimny powiew wiatru i Stokrotka wpadła do wody. Niedaleko przechodził czarnoksiężnik, który od dawna podziwiał dziewczynę za jej nieziemską urodę. Przypominała mu piękny kwiat , delikatny i zwiewny. Postanowił,że uratuje ją jeśli ta zgodzi się być jego małżonką. Stokrotka niechętnie się zgodziła i gdy zamieszkała w zamku ze swoim nowym małżonkiem godzinami obmyślała plan ucieczki. Postanowiła, że wygostanie się z zamku przemieniając się w kwiat, który pod ziemią rozprzestrzeni swoje korzenie. Niestety nie udało jej się z powrotem wrócić do ludzkiej postaci.
43 4 43
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci