Opowiadanie ! gdzies na 2 A4

.. "jestem duchem i mam moc ostzregania i dawania rad"... kogos bys ostrzegl jaka bys dał rade ? ( omawiamy opowiesc wigilijną)

cos takiego np. jako duch przybyles do kogos (wymyslic postać) i ostrzegłes ja przed czyms i dales rade ( np. zeby sie zmienil w czyms ? ) i koniec. - ze przez ciebie stał sie dobry .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T17:52:47+01:00
Gdybym był duchem i miał moc ostrzegania i dawania rad, to zawędrowałbym do alkoholików, którzy zajęci piciem alkoholu nie mają czasu dla rodziny. Pokazałabym, jak ich dzieci cierpią przez to. Mają trudne życie i potem trafiają do domu dziecka. Lecz alkoholicy nie robią krzywdy tylko dzieciom, ale też sobie m.in. szkodzi im to na zdrowiu. Ukazałabym przyszłość tym ludziom, tak jak to Scrooge'owi pokazał Wigilijny Duch Przyszłści, i zobaczyliby jak psują i marnują sobie życie. Mam nadzieję, że moje rady i wskazówki doprowadziłyby do tego, że byłoby jak najmniej pijaków.

albo to napisałam w jednym z zadań i dostałam bdb:

Gdybym był duchem i miał moc ostrzegania i dawania rad, to zawędrowałbym do bandytów, złodziei i innych przestępców, aby zrozumieli, że robią źle, aby nie zabijali ponieważ pieniądze nie dają szczęścia, a poza tym są czyjeś.

Mam nadzieję, że pomogłam troszeczkę ;)
2 5 2