×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Zeus, Hera, Hades, Hestia, Posejdon, Demeter, Atena, Ares, Afrodyta, Apollo, Dionizos, Hermes, Artemida. Podaj Rzymskie odpowiedniki, napisz czym się

zajmowali oraz wypisz cechy charakteru. Krótko! Zwięźle! Na temat!
2

Odpowiedzi

2009-09-16T07:32:28+00:00
Zeus-Jowisz-Jupiter-najwyższy bóg nieba ,ziemi i swiata.Srogi ,ale sprawiedliwy.Ojciec większości herosów. Hera-Junona-bogini niebios,patronka małżeństwa i rodziny.Zazdrosna i mściwa.Hades-Pluton-bóg świata zmarłych.Sprawiedliwy,lecz ponury,nie lubiący swiatłości i zabaw.Hestia-Westa-opiekunka ogniska domowego nowożeńców i sierot.Dziewica,poważna matrona.Posejdon-Neptun-władca mórz i oceanów.Zazdrosny o władzę Jowisza,mściwy.Demeter-Ceres--bogini płodności ,rolnictwa i urodzaju.Matka ziemia,poważna i dobra.Atena-Minerwa-bogini mądrości,sztuki, wojny sprawiedliwej-dziewica,mądra i sprawiedliwa,dążąca do zgody.Ares-Mars--bóg wojny krwawej,morderczej.Zapalczywy wszynający kłótnie,okrótny.Afrodyta-Wenus--bogini piękna,miłości pożądania.Delikatna i uwodzicielska,zdradzajaca swojego męża.Apollo-Amor-Kupidyn--bóg miłości,opiekun Muz.Lubieżnik,szukajacy wiecznie nowych zdobyczy.Dionizos-Bakchus-bóg urodzaju i winorośli.Rozpustny pijaczyna.Hermes-Merkury-bóg handlu,zysku i złodziei,posłaniec na Olimpie.Beztroski młodzieniec,wnoszacy radość na Olimp.Artemda-Diana-bogini łowów i lasów.Dziwicza amazonka.Sroga,nie wybaczająca zniewag.
98 3 98
2009-09-16T07:56:20+00:00
Taa, najlepiej skopiować z Wikipedii i twierdzić, że nie ma sensu skracać :/ Dla chcącego nic trudnego.
Zeus - Jupiter, bóg pogody, władca bogów i ludzi. Jego atrybuty to orzeł, dąb i piorun.
Hera - Junona, żona Zeusa. Patronka wierności małżeńskiej, cierpiała z powodu niewierności Zeusa. Atrybuty: paw, owoc granatu, lilia, i nieśmiertelnik.
Hades - Pluton, władca świata umarłych. Atrybutami Hadesa były: cypr i narcyz.
Hestia - Westa, patronka ogniska domowego i bogini ognia. Nigdy nie opuszczała Olimpu. Atrybut to płomień ogniska.
Posejdon - Neptun, bóg morza, jego symbolem jest trójząb.
Demeter - Ceres, bogini pól, rolnictwa i urodzaju. Atrybuty: kłos, narcyz, mak, żuraw.
Atena - Minerwa, bogini mądrości i słusznej wojny. Atrybuty: Tarcza (egida), dzida, hełm, sowa i drzewo oliwne.
Ares - Mars, bóg krwawej i okrutnej wojny. Atrybuty: wilk, sęp, pies.
Afrodyta - Wenus, bogini miłości i piękności, atrybutami Afrodyty były: mitr, jabłko, róża, łabędź, jaskółka, gołąb i zając.
Apollo - Apollo (nazywany w Rzymie tak samo, jak i w Grecji) bóg słońca światła i wyroczni; patron poezji, muzyki, sztuk i nauk, przewodnik muz. Poświęcone mu były: wilk, sarna, łabędź, kruk, sęp, delfin, wawrzyn.
Dionizos - Bachus, bóg latorośli i wina. Dionizos uchodził za łagodnego i dobrego boga, który obłaskawiał nawet dzikie zwierzęta. Atrybutami Dionizosa była laska owinięta winną latoroślą.
Hermes - Merkury, bóg handlu i zysku oraz patron złodziei, kupców i podróżników. Pełnił funkcję posłańca na Olimpie. Atrybuty: szeroki kapelusz, ozdobne skrzydełka u nóg i kapelusza
Artemida - Diana, bogini świata zwierząt i roślin, później także patronka lasów, gór, łowów i księżyca, a także patronka szczęśliwych porodów. Uchodziła za bardzo mściwą boginię, a jej atrybuty to półksiężyc i łania.
156 4 156
??
AFRODYTA - bogini miłości i piękności, opiekunka żeglarzy, identyfikowana w Rzymie z Wenus. Córka Zeusa i Diony, według innej tradycji jako córka Uranosa, którego organy płciowe, odcięte przez Kronosa, spadły do morza i spłodziły boginię. Afrodyta była żoną Hefajstosa, który dowiedziawszy się o jej miłostkach z Aresem uwięził ich w metalowej sieci narażając na szyderstwa wszystkich bogów. Dziećmi Afrodyty i Aresa były: Harmonia i Eros; z Anchizesem miała syna Eneasza. Pewnego dnia Niezgoda rzuci
co niby czemy Zeus ma za atrybut dąb??
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci