×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

2. Niektóre gatunki roślin charakteryzują się długimi włóknami, które służą do wyrobu tkanin, lin itp. Korzystając z różnych źródeł informacji, sporządź

krótką notatkę na temat dwóch roślin włóknodajnych przedstawionych niżej. Uwzględnij m. in. ich pochodzenie oraz regiony, w których są uprawiane.

Rośliny włóknodajne: bawełna zwyczajna, len zwyczajny , agawa sizalowa , banan manilski

PS: Prosiłbym aby przy rozwiązywaniu 2 zad wziasc pod uwage to że notatka ma być krótka bo mam na to tylko 8 linijek w ćw. ... ;))
1

Odpowiedzi

2009-12-30T12:36:38+00:00
1) bAWEŁNA jest to rodzaj rośliny ślazowatych. Występuje na słabo nawodnionych terenach wszystkich kontynentów poza Australią i Antarktydą.Zawiera liście skrętoległe,dłoniastoklopowane. Kwiaty ma duże płatki które wytwarzają rurkę a pręciki otaczają pojedyńczy słupek.Jej owoce mają torebki które zawierają nasiona z długimi włoskami które są aparatem umożliwiającym roznoszenie niasion przez wiatr.Bawełne wykorzystuje się do prodkukcji włókna.
2)Len zwyczajny jest rośliną która występuje również w Polsce. Jest rośliną jednoroczną należącą do rodziny lnowatych.Jest rośliną ulistnioną skrętolegle. Jej kwiaty mają kielichy 3-5 nerwowe, kolor mają niebieski czasem biały. Kwitną od czerwca do lipca.Wykorzystywany jest m.in do produkcji tkanin
54 3 54
forma wypowiedzi jest trochę niepoprawna np. Kwiaty ma duże płatki które wytwarzają rurkę a pręciki otaczają pojedyńczy słupek. To zdanie jest niepoprawne stylistcznie ale i tak dziękuje sama bym tego nie zrobiła.
no i trochę za dużo cała ta bawełna zajęła mi wszystkie linijki
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci