Sprzedawca zakupił w hurtowni 120kg pomidorów drugiego gatunku i 80kg pierwszego gatunku za łączną sumę 740 zł. Zakupione pomidory sprzedał za łączną sumę 904zł. Pomidory pierwszego gatunku sprzedał z 25% zyskiem, a drugiego - z 20% zyskiem. Jaka była cena zakupu kilograma pomidorów każdego rodzaju w hurtowni?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T18:34:34+01:00
X- cena zakupu pierwszego gatunku za kg
y- cena zakupu drugiego gatunku za kg

80x+120y=740
1,25*80x+1,2*120y=904
to jest układ równań
y=3,5 zł
x=4zł