Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T19:04:48+01:00
Nel nazywa się Rawlison. Ma 8 lat, jest Angielką. Jej tata - pan Rawlison - zajmuje się budową Kanału Sueskiego wraz z ojcem Stasia, panem Tarkowskim; jej matka zmarła, gdy dziewczynka miała 3 lata.
Nel ma jasne włosy, delikatne zarysy postaci. Jest małą osobą. Podczas wyprawy do puszczy, okazała się chorowitą osobą.
Jej najlepszym przyjacielem jest Polak, Staś Tarkowski. Ma on 14 lat. Kiedy mieszkali w Port - Saidzie, Staś uważał Nel za małe dziecko, jednak na pustyni troszczył się o nią bardzo, uznał nawet, że zachowuje się jak osoba co najmniej czternastoletnia. Kiedy dziewczynka i chłopiec wraz z ojcami wyjechali pod namioty, Nel od ojca Stasia dostała pięknego, wielkiego psa, którego nazwała Saba.
Dziewczynka bardzo kochała zwierzęta. Pewnego razu, gdy wędrowała ze Stasiem po puszczy napotkali słonia. Nel nie pozwoliła chłopcu go zabić, nazwała go King i codziennie przychodziła by go karmić. Gdy dziewczynka i Staś zostali porwani, poznali dwoje murzynów - Kalego i Meę. Nel była osobą towarzyską, lecz nie zawierała pochopnie nowych znajomości.
1 5 1
2009-12-30T19:25:54+01:00
Nel Ravlison była ośmio letną dziewczynką. bohaterka była średniego wzrostu. jej twarz była lekko zarumieniona, oczy miała durze koloru niebieskiego a usta były jasno różowe. Dziewczynka ubrana była w błękitną sukieneczkę którą zdobiła biała koronka.na jej nogach lśniły białe buciki. Włosy Nel były rozpuszczone.
Bohaterka była odważna, ponieważ przetrwała porwanie,ból i chorobę
Nel jest ciekawska, iż wszędzie jej było pełno poszukiwała przygód.
uważam ze Nel jest mądra i dobra dziewczynka iż okazała się odwagą i modrością.
1 5 1
2009-12-30T19:33:42+01:00
Nel byla corka jednego z dyrektorrów kompanii Kanału Sułeckiego,jej matka zmarla na grózlice,gdy dziewczynka miala trzy lata-podczas wydarzen ukazanych w powiesci ma osiem lat.Młodą Angielke wychowywala nauczycielka Francuzka.Mieszkala z ojcem w Port-Saidzie w Egipcie.Dziewczynce niczego nie brakowalo,jej ojciec byl czlowiekiem bardzo bogatym,ogromnie kochał swoją córke,wychowywał ja na prawdziwa angielska dame.
Panna Rawilson byla dziewczynka piekna,uwazano, ze jest slodka i ma anielska twarzyczke.Wszyscy ja lubili,rozpieszczali.Mimo to Nel dzielnie znosila trudy podrozy przez pustynie , wielkiej ucieczki przed ludzmi Madiego.Jak na dziecko w tym wieku była wytrzymała,odwazna,cierpliwa.Pomagała Stasiowi w miare swych sił,zawsze chciala byc uzyteczna.Kochała zwierzeta,ktore odplacaly sie jej niezwykłym przywiazaniem- na przykład Saba czy King.
Stas Tarkowski bardzo lubil swoją mlodsza przyjaciolke ,opieka nad nia,dobrobylo dla niego czyms najwazniejszym.Nel poslugujac sie swojim urokiem osobistym mogla uzyzkac od chlopca co chciala,Stas nigdy nie nie oparl sie jej prosba.Nie mozna przy tym powiedziec, ze bylo to dziecko rozkapryszone ,zbyt wiele wymagajace od najblizszych.
1 5 1