Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-31T12:26:36+01:00
Opistognathidae - rodzina morskich ryb okoniokształtnych.Ciało wydłużone, pokryte łuskami cykloidalnymi. Głowa duża, zakończona szerokim otworem gębowym. Długa, dwuczęściowa płetwa grzbietowa z promieniami twardymi w przedniej części. Płetwa odbytowa również długa . Wysoko położona linia boczna urywa się w połowie długości płetwy grzbietowej. Większość gatunków nie przekracza kilkunastu centymetrów długości. Najmniejsze osiągają zaledwie 3 cm, tylko nieliczne 30-50 cm, a jedynie Opistognathus cuvierii przekracza 1 m długości.

Delfin – ogólne określenie wodnych ssaków z rzędu waleni, podrzędu zębowców. Obejmuje średniej wielkości walenie charakteryzujące się wydłużonym pyskiem i obecnością melonu.
Wyróżnia się delfiny oceaniczne i delfiny słodkowodne.
Zamieszkują morza obu półkul. Często przebywają w gromadach od kilku do nawet kilkuset o wyraźnie zaznaczonej hierarchii. Odbywają dalekie wędrówki. Posiadają zdolność do echolokacji.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-31T12:29:43+01:00
Opistognathus to ryba okoniokształtana występująca w wodach troplikalnych Oceanu Spokojnego i Atlantyckiego. Delfiny to ssaki z rzęu waleni, podrzęu zębowców.Wyróżnia się delfiny oceaniczne i słodkowodne.
2009-12-31T12:48:33+01:00
Delfiny są wodnymi ssakami z rzędu waleni. Zamieszkują morza obu półkul. Często przebywają w gromadach od kilku do nawet kilkuset o wyraźnie zaznaczonej hierarchii. Odbywają dalekie wędrówki i posiadają zdolność do echolokacji.

Opistognathus to gatunek zamieszkujący zachodnią część Środkowego Oceanu Atlantyckiego. Opistognathus jest rybą nie migrującą, stale przebywająca w rejonach raf koralowych do głębokości 40 metrów. Należy do rodziny morskich ryb okoniokształtnych. Żywi się bezkręgowcami.
1 4 1