×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Prosze!!!!!!!!

1.uzupełnij
złoża ropy naftowej powstały w osadach morskich ze szczytów roślin zwierząt , które żyły w płytkich i ciepłych morzach. Przekształciły się one w ropę naftową pod wpływem temperatury ciśnienia , działalność bakterii i braku..............Proces powstawania tego surowca trwał................lat.
Ponad .........zasobów ropy naftowej jest zgromadzonych w regionie Zatoki Perskiej.
3.Państwa położone w rejonie Zatoki Perskiej posiadają bogate złoża ropy naftowej. Wiele z nich utrzymuje się z eksportu tego surowca. W Arabii Saudyjskiej aż 75% wydatków budżetowych 1jest pokrywanych ze sprzedaży ropy naftowej.
a)opisz zagrożenia gospodarkii Arabii Saudyjskiej wynikające z uzależnienia dochodów państwa od sprzedaży ropy naftowej
b)napisz, w jaki sposób arabia saudyjska może sprzeciwdziałać tym zagrożeniom
1

Odpowiedzi

2009-12-31T12:44:05+00:00
1. Złoża ropy naftowej powstały w osadach morskich ze szczytów roślin zwierząt(nie wiem o co chodzi w tym ,,roślin i zwierząt'' ale przepisuję co napisałaś), które żyły w płytkich i ciepłych morzach. Przekształciły się one w ropę naftową pod wpływem temperatury ciśnienia, działalności bakterii i braku tlenu. Proces powstawania tego surowca trwał 100 mln lat. Ponad 30 procent zasobów ropy naftowej jest zgromadzonych w regionie Zatoki Perskiej.

3.
a.) Wiadomym jest, że złoża ropy naftowej nie są nieskończone. Za kilkaset lat się skończą tym bardziej, że ropa naftowa tworzy się bardzo, bardzo powoli. Jeżeli skończy się ropa naftowa czyli główne źródło dochodów Arabii Saudyjskiej to skończą się też pieniądze.
b.) Może zacząć pobierać dochody z innych działalności. I nie skupiać się tylko na tej jednej jaką jest wydobycie ropy naftowej.
2 3 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci