W stołówce szkolnej za 3 kanapki,7kubków mleka i 4 porcje ciasta trzeba zapłacić 10zł 18gr,natomiast łączny koszt 4 kanapek,8kubków mleka i 6 porcji ciasta wynosi 12zł 40gr.Marcin kupił sobie na drugie śniadanie 1 kanapkę,2 porcje ciasta i kubek mleka,za które zapłacił:
A.2zł22gr B.2zł C.1zł52gr D.2zł32gr

3

Odpowiedzi

2009-12-31T19:43:03+01:00
Dane:
3kanapki+ 3 kubki + 4 ciastka= 10, 18 zł
4 kanapki+ 8 kubków+ 6 ciastek= 12,40 zł
1 kanapka+ 1 kubek+ 2 ciastka=x

4k+ 8kb+ 6c= 12,40
3k+3kb+ 4c=10,18
k+5kb=2c=2,22
czyli odpowiedz A
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-31T19:45:37+01:00
Odp.A
10,18-12,4=2,22zł
3x+7y+4z=10,18
4x+8y+6z=12,4
4x+8y+6z-3x-7y-4z=12,4-10,18
x+y+2z=2,22
1 1 1
2009-12-31T20:02:49+01:00