×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napiszacie prace o świetach Bozego Narodzenia w swoim domu

musi zawierć:
zwyczaje i obczaje
potrawy
co robicie w pierwzy i w drugi dzień świąt
praca namnimum 2kartki
prosze pilnie.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2

Odpowiedzi

2010-01-02T12:05:28+00:00
Święta Bożego Narodzenia i Wigilię wspólnie z rodziną spędzam w swoim domu.
W dzień Wigilii jest wielkie zamieszanie.Mama ze mną szykuje coś w kuchni a tata załatwia inne sprawy.Później nakrywam stół białym obrusem,pod który kładę trochę sianka.Ustawiam talerze i sztućce.Zawsze pamiętam o dodatkowym miejscu przy stole.Kiedy zasiadamy do stołu Wigilijnego najpierw dzielimy się opłatkiem.Składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy.Na stole znajdują się potrawy takie jak: barszcz z uszkami,kapusta z grzybami,kutia,śledzie,karp,ryba w galarecie itp.
Po wieczerze kolędujemy i wymieniamy się prezentami a następnie wyczekujemy chwili do pasterki.Kiedy nadejdzie już wyczekana pora udajemy się do Kościoła.
W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia zasiadamy od rana do śniadania.Później jest czas na relaks i czas tak zleci aż do obiadu.Popołudniu odwiedza nas rodzina.Wspólnie z nimi rozmawiamy i kolędujemy przy choince.W drugi dzień świąt na pierwszym miejscu udajemy sie do Kościoła,później jedziemy do babci i przy okazji poodwiedzać innych z rodziny.
Tak mija drugi dzień świąt.Święta jest to czas szczególny,który powinno spędzić się w gronie rodziny.
0 0 0
2010-01-02T16:49:29+00:00
Co roku w każdym domu ludzie ubierają choinkę i spożywają Wigilie .Przed Wigilią przygotowuje sie sianą i obrus , oraz potrawy na Wigilie . Na Wigilii obowiązkowe potrawy to : karb , kluski , barszcz z uszkami , kartofle , kapusta z grzybami , ryby i opłatek .
Na początku Wigilii ludzie modlą się a następnie dzielą się opłatkiem i spożywają przygotowaną ucztę , a następnie idą do choinki zobaczyć co w tym roku dostali od Mikołaja . Oczywiście po tym wszystkim ktoś udaję się z jednym opłatkiem do zwierząt które uczestniczyły w Narodzinach Jezusa . Na drugi i trzeci lub więcej dni po Świętach dzieci kolędują oraz przyjeżdżają do bliskich goście , lub samemu jadą do rodziny .
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci