SIEMA BYLO TO ZADANIE NA SPR DO MATEMATYKI NA POLROCZE KTO MIAL???MAM 5 STYCZNIA WTOREK:)))))DZIEKI I PROSZE
Zad. 1 Ola kupiła 2 kg bananów i 3 kg mandarynek. 1 kg bananów kosztował 4,50 zł, a 1 kg
mandarynek 3,65 zł. Które wyrażenie pozwoli obliczyć ile Ola zapłaciła za zakupy?
A. 3⋅ 4,50 + 2 ⋅3,65 = B. 3⋅ 4,50 + 3⋅3,65 =
C. 5 ⋅(4,50 + 3,65)= D. 2 ⋅ 4,50 + 3⋅3,65

2

Odpowiedzi

2010-01-02T13:45:58+01:00
2010-01-02T13:48:21+01:00
Ja nie miałam takiego
ale to proste...
2kg × 4,50zł= 9zł
3kg×3,65zł=10,95zł
10,95zł+9zł=19,95zł
Odp.D
liczę na naj
obliczenia są...
1 5 1