Odpowiedzi

2010-01-02T13:46:31+01:00
2010-01-02T13:46:38+01:00
1 kg karpia = 12 zł
2,85 kg = ??

2.85 kg * 12 zł = 34,20

Odpowiedź:
2,85 kg karpia będzie kosztowało 34,20 zł
1 5 1
2010-01-02T13:50:29+01:00
Jeden kilogram karpia kosztuje 12 złotych. Ile zapłacił pan Myszkowski za 2,85 kg tej ryby? Zapisz swoje obliczenia

no więc 1kg kosztuje 12 złotych
Aby obliczyć cenę za 2.85kg trzeba 12zł pomnożyć przez 2.85
Obliczenia
12*2.85=34.20
Odp.2.85kg karpia kosztuje 34.20zł
1 5 1