×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Podczas intensywnej gry w piłkę masz szybsze tętno, zwiększa się liczba oddechów, pocisz się, a później odczuwasz głód i pragnienie. Wyjaśnij, co się wtedy

dzieje z twoim organizmem.
3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T12:54:24+00:00
Następuje przyspieszenie rytmu serca ponieważ twoje mięśnie szybciej pracują, serce przepompowuje szybciej większą ilość krwi by dotlenianie też było szybsze. Mięśnie ,,męczą się" tracą energię. Jesteś głodny i spragniony ponieważ spaliłeś swoją energię i dlatego potrzebujesz kolejnej jej dawki, oraz witamin i różnych soli mineralnych które regulują pracę twojego organizmu.
A pocenie się jest wynikiem procesu w którym ,,energia ucieka" tzn niepotrzebne nam związki chemiczne i reszta wody poprzez skóre wydala się z naszego organizmu:)

19 4 19
2010-01-02T12:55:56+00:00
W trakcie gry w piłkę ilość oddechów jest zwiększona pownieważ mięśnie potrzebują większej ilości tlenu co powoduje przuśpieszenie tętna. Lecz w trakcie gry w piłkę i oddychania beztlenowego powstaje kwas mlekowy, który powoduje zakwasy. Powstawanie kwasu mlekowego w mięśniach jest związane z procesem spalania glukozy, który to proces jest głównym dostarczycielem energii pożytkowanej na ruch. W przypadku gdy do mięśni jest dostarczana wystarczająca ilość tlenu spalanie glukozy przebiega w sposób kompletny. W procesie kompletnego spalania glukozy jako jeden z produktów przejściowych powstaje kwas mlekowy, ale jest on natychmiast przekształcany do kwasu cytrynowego, który jest dalej spalany do CO2 i wody w procesie zwanym cyklem kwasu cytrynowego. Gdy natomiast występuje deficyt tlenu, nie może on być przekształcany do kwasu cytrynowego i zaczyna się odkładać w tkance mięśniowej.
12 3 12
2010-01-02T15:34:42+00:00
Podczas intensywnej gry w piłkę masz szybsze tętno, zwiększa się liczba oddechów, pocisz się, a później odczuwasz głód i pragnienie. Wyjaśnij, co się wtedy dzieje z twoim organizmem.

Następuje tu przyspieszenie rytmu serca, gdyż mięśnie zaczynają wykonywać szybszą pracę. Natomiast Serce przepompowuje szybciej krew.Spaliliśmy swą energię i potrzebujemy witamin, a także soli mineralnych. Pocenie się jest wynikiem procesu w którym wydalamy energię. W trakcie gry w piłkę i oddychania beztlen. powstaje kwas mlekowy.
To on powoduje ZAKWASY.

Pozdrawiam :)
10 4 10
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci