×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Witam. Proszę kogoś o napisanie zadania klasowego pod tytułem Oceń filmową adaptacje Zemsty. Proszę o jakieś skromne wypracowanie jak na sredniego

gimnazjaliste czyli na 4 lub 3.


Zadanie na 10 punktów. :)
1

Odpowiedzi

2010-01-02T16:11:04+00:00
----> Uważam, że filmowa adaptacja Zemsty jest bardzo trafna i bardzo dobrze przedstawia książkę. Dzięki niej wiele osób zostało zachęconych do przeczytania Zemsty.
"Film" Zemsta bardzo dobrze pokazuje śmieszne momenty książki. Podoba mi się, gdyż po przeczytaniu książki nie wszystkie sytuacje dobrze się rozumie, póki nie obejrzy się filmu. Podoba mi się także, gdyż bardzo dobrze zostali dopasowani aktorzy do filmu. Umieli świetnie odegrać poszczególne charaktery bohaterów. A jak wiemy, żeby aktor dobrze zagrał musi "oddać" do filmu trochę siebie.Film ogląda się z ciekawością i zapewne na długo pozostanie w pamięci. Drugą przyczyną dlaczego podobał mi się ten film jest właśnie to, że łatwiej jest zapamiętać o czym była książka, gdyż większość uczniów zapamiętuje różne "ciekawostki" jakim jest film, dzięki czemu lepiej przyswajają treść Zemsty.Film dysponując ogromnymi możliwościami, intensywniej oddziałuje na zmysły (obrazy, kolory, oświetlenie, ruch, muzyka, sposób mówienia aktorów, gesty), dlatego łatwiej go przyswoić niż książkę. Najbardziej podobała mi się muzyka, która była starannie dobrana do tego typu filmu. Podkład muzyczny pojawiał się w odpowiednich miejscach, podkreślał emocję i czyny bohaterów. Równie dobrze zostały dopasowane stroje bohaterów, a szczególnie strój Papkina. Bohaterowie w tych strojach wyglądali śmieszne,ale było to konieczne, aby oddać atmosferę życia szlachty. Również zamek i jego piękne otoczenie, dodawał uroku całej adaptacji.

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam i liczę na najlepszą. :]
2 3 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci