×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1. Kiedy Żydzi udawali się do Jerozolimy, ażeby wielbić Boga ?

2. Opowiedz fragment Ewangelii, w którym Jezus nagle się ,,gubi'' i zostaje odnaleziony w świątyni.
3. Jaką naukę chciał nam dać Jezus swoim postępowaniem i słowami?
4. Co zrobił Jezus podczas długich lat spędzonych w Nazarecie ?
5. Co mówi nam Ewangelia o pracy?
2

Odpowiedzi

2010-01-02T20:58:57+00:00
1. Żydzi udawali się do Jerozolimy na święto Paschy. Jest to do dzisiaj największe święto żydowskie, upamiętniające wyjście z Egiptu.
2. Gdy Jezus miał 12 lat, udał się wraz z rodzicami do Jerozolimy na święto Paschy. Józef z Maryją dopiero w drodze powrotnej zorientowali się że syn musiał zostać w Jerozolimie, znaleźli go w Świątyni rozmawiającego ze starszymi. Matka spytała się go: "Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie” Pan Jezus odrzekł: “Czemuście mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do Ojca mego?". Potem wrócił z nimi do Nazaretu i od tąd był im posłuszny.
3. Wydaje mi się, że Jezus wśród tej gonitwy, pielgrzymowania pokazuje gdzie jest jego miejsce, zwraca też uwagę na przynależność: "dom mego Ojca". Mówi tym samym jako dwunastoletni chłopiec, że jest synem Boga.
4. Jezus spędził w Nazarecie swoją młodość, czas dorastania. Tam żegna Józefa, pomaga Matce, jest cieślą. Przygotowuje się do misji, nauczania.
5. Św. Paweł mówi: "Kto nie pracuje niech też nie je"
4 3 4
2010-01-03T01:20:10+00:00
1. Żydzi udawali się do Jerozolimy na święto Paschy.
2. Gdy Jezus miał 12 lat, udał się do Jerozolimy na święto paschy wraz z rodzicami . Józef z Maryją dopiero w drodze powrotnej zorientowali się że syn musiał zostać w Jerozolimie, znaleźli go w Świątyni rozmawiającego ze starszymi. Matka spytała się go: "Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie” Pan Jezus odrzekł: “Czemuście mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do Ojca mego?". Potem wrócił z nimi do Nazaretu i od tąd był im posłuszny.
3. Wydaje mi się, że Jezus wśród tej gonitwy, pielgrzymowania pokazuje gdzie jest jego miejsce, zwraca też uwagę na przynależność: "dom mego Ojca". Mówi tym samym jako dwunastoletni chłopiec, że jest synem Boga.
4. Jezus spędził w Nazarecie młodość i czas dorastania, pomaga Matce, jest cieślą jak Józef . Przygotowuje się do nauczania.
5. "Kto nie pracuje niech też nie je"
3 2 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci