×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy warto przeczytać opowieść wigilijną - wypracowanie (1-2 strony w zeszycie) nnie bierzcie z internetu sprawdzam pilnie potrzebnee!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T21:44:52+00:00
,,Opowieść wigilijna’’ to powieść [lektura], którą miałam i chciałam przeczytać. Opowiada ona o mężczyźnie w średnim wieku - Ebenezer Scrooge, o jego zachowaniu po śmierci wspólnika, o nawiedzaniu duchów[3], i o jego zmianie.
Scrooge po śmierci Maryle był ,,starym skąpcem’’ nie miał współczucia dla swojego pracownika [siostrzeńca] – Freda, nie chciał podarować pieniędzy na charytatywny cel – choć był bogatszym człowiekiem, chciał zapomnieć o Świętach Bożego Narodzenia.
Po odwiedzinach trzech duchów zaczął zastanawiać się nad swoim postępowaniem.
Już wiedział że następna wigilia może być spędzana w mniejszym gronie – bez Freda, bez niego następne. Zmieniał się i doszedł do wniosku że może mieć dużo pieniędzy, ale co z tego jeśli nie będzie mógł się nią dzielić z innymi – najbliższymi.
Moim zdaniem ,,Opowieść wigilijna’’ to świetna lektura. Możemy w niej dojrzeć wielkie przemiany bohaterów. Polecam książkę - warto ją przeczytać.
8 3 8
2010-01-02T21:59:42+00:00
Szczerze mówiąc nie wiem ile wyjdzie w zeszycie ale tak na oko powinno byc ok ;)

Moim zdaniem naprawdę warto przeczytać opowieść wigilijną karola dickensa ponieważ przedstawia ona problem który dotyka wielu ludzi czyli chytrość. W powiesci pokazany jest na przykładzie ebenezera scrooga (nie wiem jak sie pisze) - wielkiego milionera który prowadzi firmę, bohater jest bardzo chytry oziębły i arogancki wobec ludzi którzy proszą go o pomoc. Sam bohater przyznaje że nie lubi świąt, nie ma rodziny a jego dom jest pusty i zimny.Kolejnym argumentem jest fakt że bohater zmienia się po dziwnej nocy zmienia swój światopogląd ; cieszy się świętami pomaga innym z radością. Podczas tej nocy przywrócone są wspomnienia związane ze świętami z poprzednich lat, teraźniejszych. oraz przyszłych.Kolejnym argumentem jest fakt że powieśc opowiada o świętach - bardzo lubie takie książki.
Podsumowując chciałabym aby wszyscy ludzie, którzy nie nawidzą świąt , są niechętni do pomocy mimo że stać ich na pomoc materialną i duchową się zmieniali tak jak bohater tej powieści. Książka warta jest przeczytania.
8 2 8
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci