Zad 1. Krzys zapłacił za 2,5 kg jabłek 5,75 zł. Monika kupiła 3,2 kg innych jabłeki zapłaciła 7,20 zł kóre jabłka miały wyzszą cenę i o ile. Zad.2 Pani ewa za 1,5 kg pomidorów zapłaciła 5,40 zl. ile zł zapłaci za 2 kg pomidorów.Zad.3 Mam dojechac do miasta odległego od mojej wioski o 300 km (ma dotrzec tam na h 16.15)O kt h musze wyjechać jak mam jechac ze stałą prędkościa 80 km /h.Po drodze planuję 1 przerwe 0,5 h a drugą trzy kwadranse. Zad4. Pociąg wyjechał o h 16.02 z milicza i byl w olesnicy o 16.47. Ta odległosc wynosi 30 km . Z jaka śr prędkością jechal pociąg(odp w km/h)
Z GORY DZIEKI

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-02T22:39:38+01:00
Zadanie 1.

Dane: Szukane:

Zakupy Krzysia: Cena za kg jabłek- ?

2,5kg jabłek- 5,75zł

Zakupy Moniki: Cena za kg jabłek-?

3,2 kg jabłek- 7,20zł


Zakupy Krzysia:

Aby obliczyć cenę jabłek za 1 kg należy podzielić 5,75 przez 2,5

5,75:2,5= 2,3 zł 1kg jabłek Krzysia- 2,3 zł

Zakupy Moniki:

Aby obliczyć cenę jabłek za 1 kg należy podzielić 7,20 przez 3,2

7,20:3,2=2,25 zł 1kg jabłek Moniki- 2,25zł

Aby obliczyć różnicę cen należy od 2,30 zł odjąć 2,25 zł

2,30 zł - 2,25 zł = 0,05 zł, czyli 5 groszy

Odp. Tańsze były jabłka zakupione przez Monikę o 5 groszy.

Zadanie 2.

Dane: Szukane:

1,5 kg pomidorów - 5,40zł Cena za 1 kg- ?
Cena za 2 kg- ?

Aby obliczyć cenę pomidorów za 1 kg należy 5,40 podzielić przez 1,5

5,4 : 1,5 = 3,60 zł

Cena za 1 kg pomidorów - 3,60zł

Aby obliczyć ile pani Ewa zapłaci za 2 kg pomidorów należy 3,60 pomnożyć razy dwa

3,60 x 2= 7,20 zł

Odp. Pani Ewa zapłaci 7,20 zł za 2 kg pomidorów.

Zadanie 3.

Nie umiem przepraszam ; *



Zadanie 4.

Dane:

T [ czas ] - 16:02
S [ droga ] - 30 km
V [ prędkość ] - ?

Wzór na prędkość-

v= s/t
v= 30: 16.02 w przybliżeniu 1.87 km / h

Mam nadzieję, że pomogłam ; *
5 2 5
2010-01-02T23:53:44+01:00
Zad 3

300km/80km=3,75=3 h45min

przerwa
30min+45min=75min=1h15min
czas jazdy 3h45min+odpoczynek 1h15min=5h(czas jazdy z odpoczynkiem)

masz dojechać na 16.15
16,15 odjąć 5 h równa się 11,15
odp.Musisz wyjechać o godz.11,15

Resztę zadań masz rozwiązane u poprzednika.
1 5 1