Na trzydniową wycieczkę w Tatry pojechało z nauczycielem s uczniów.Przejazd w jedna stronę kosztował z złotych od osoby , dziennie wyżywienie kosztowało k zł od osoby , a nocleg p zł od osoby.Oblicz, ile kosztowała wycieczka jedną osobę, a ile całą grupę z nauczycielami

3

Odpowiedzi

2010-01-03T12:30:23+01:00
1 OSOBA:
2z+3k+p

Cała grupa:
s(2z+3k+p)
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T12:32:13+01:00
Oto rozwiązanie;):


koszt calej grupy=s+1(2z+3k+2p)


koszt jednej osoby=2z+3k+2p

daje słowo ze jest to bardzo dobrze zrobione;) Pozdrawiam:)
2 5 2
2010-01-03T12:42:04+01:00
S - uczniowie


2z+3k+p - tyle kosztowała wycieczka jedną osobę .


( 2z+3k+p ) ( s+1 ) - tyle kosztowała wycieczka całą grupę z nauczycielem


* w tym wolnym miejscu między nawiasami ma być znak mnożenia

Ps. zapomniałem jak się go robi.
2 5 2