Kasia i Ewa kupowały wykładzinę. Kasia wybrała 4m wykładziny po x zł za metr, a Ewa 2m wykładziny, ktorej cena za za 1m była o 12 zł wyższa. Ile złotych zapłaciły dziewczęta za oba kawałki wykładziny?
a) 4x
b) 2x+4(x+12)
c) 6(x+x+12)
g) 4x+2(x+12)

Proszę o zapisanie obliczeń.

2

Odpowiedzi

2010-01-03T12:38:37+01:00
Odpowiedz g
poniewaz 4 m po x to jest 4x - kasia
2(x+12) - ewa

4x+2(x+12)
4x + 2x + 24
6x rowna sie 24
x rowna sie 24/6
x rowna sie 4

4*4 + 2(4+12)
16+ 8+24
48

za oba kawalki zaplacily 48 złotych
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-03T12:38:56+01:00
Kasia 4x
ewa 2m+(x+12)

4x+2(x+12)
4x+2x+24
6x+24/6
x=4

4×4+2×(4+12)=16+8+24=48zł



2 5 2