T: Każdy może dostać drugą szansę.
Czas, w którym żyjemy jest czasem, w którym trudno jest nie ulec pokusie. Na każdym kroku prześladuje nas zło. Wielu z nas popełnia błędy. Zastanawiamy się wtedy co zrobić, aby je naprawić, lecz nie zawsze druga strona, której to zło wyczyniliśmy jest w stanie nam wybaczyć. Dlatego tak ważne jest, aby dawać ludziom, którzy zbłądzili drugą szansę. Przytaczając poniższe argumenty, spróbuję udowodnić, że ludzie je (drugie szanse) dający mają w pełni rację.

Moim pierwszym argumentem jest to, że ludzie, którzy otrzymali od losu tę drugą szansę, mają czas, aby naprawić wyczynione wcześniej zło. Z własnego doświadczenia wiem, iż ta druga szansa jest dla nich czymś bardzo oczekiwanym i pożądanym. Nikt z nas nie jest świętym i każdemu ta druga szansa na pewno się przyda. Dlatego zastanowić się powinni ci, którzy tę szansę mogą dać drugiej osobie, bo to na prawdę może w życiu wiele zmienić zarówno na lepsze, jak i złe.

Moim kolejnym argumentem jest przytoczenie słów Fryderyka Leinsteina, które brzmią "Warto dawać drugą szansę i oczekiwać jej od innych". Dając trochę wyrozumienia innym możemy sami zdobyć zaufanie, które przyda nam się w życiu nie raz. Może każdy z nas myśli "Po co?". Otóż po to, byśmy mogli oczekiwać drugich szans, których zadbać musimy, by zrobić z nich dobry pożytek. "Życie bez otrzymania drugiej szansy jest jak życie, bez drugiej połówki". Generalnie większość ludzi się z tym zgadza.

Jako ostatni argument użyję słowa z rozważonego przeze mnie stwierdzenia, iż każdy człowiek może popełniać błędy. Wątpię czy na świecie są ludzie, którzy nie zostali skazani przez zło. Może nie tyle byłoby przestępstw, wypadków, złych wydarzeń, gdyby nie to, że każdy z nas ma prawo do błędu.

Powyższe argumenty potwierdzają słuszność mojej tezy, że "Każdy może dostać drugą szansę".

2

Odpowiedzi

2010-01-03T12:52:34+01:00
Chodzi o to żeby sprawdzić czy prace jest ok?
Wszystko fajnie,ale są pewne językowe niedociągnięcia. W pierwszym akapicie, to zdanie z nawiasem. Lepiej by brzmiało: Przytaczając powyższe argumenty,spróbuję udowodnić,że ludzie dający drugie szanse, mają rację. W trzecim akapicie dziwnie brzmi,że argumentem jest przytoczenie słów. Można napisać: Na poparcie mojej tezy przytoczę słowa...A ostatni akapit,czyli podsumowanie nie powinien być jednym zdaniem. Dopisz jeszcze min.2 zdania, w których powtórzysz argumenty ze wstępu, ale trochę je przekształcisz.
4 2 4
2010-01-03T16:25:03+01:00
Zastanawiam się czy dokładnie przepisałeś bo to troche mi nie pasi
4 1 4