Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków. Ile kosztował jeden kubek, a ile półmisek?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T14:33:05+01:00
Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków. Ile kosztował jeden kubek, a ile półmisek?

200:25=8

Kubek kosztowa 8 złotych

14*8=112

Wszystkie kubki kosztowały 112 zł

200-112=88

Wszystkie półmiski kosztowały 88 zł

88:8=11

Półmisek kosztował 11 złotych
2010-01-03T14:33:20+01:00
200zł : 25 = 8zł - cena jednego kubka
14 * 8 = 112 zł
200zł - 112zł = 88 zł
88zł : 8 = 11zł - cena jednego półmiska
Odp.: Jeden kubek kosztował 8 zł, a jeden półmisek 11 zł.
2 5 2
2010-01-03T14:34:12+01:00
200: 25=8-cena jednego kubka
(200-8*14):8= (200-112):8=88:8=11- cena miski

odp. miska kosztowała 11 zł, a kubek 8zł
2 5 2