Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T14:36:39+01:00
Pierwsza prędkość kosmiczna to najmniejsza pozioma prędkość, jaką należy nadać ciału względem przyciągającego je ciała niebieskiego, aby ciało to poruszało się po zamkniętej orbicie. Z tak określonych warunków wynika, że dla ciała niebieskiego o kształcie kuli, orbita będzie orbitą kołową o promieniu równym promieniowi planety. Ciało staje się wtedy satelitą ciała niebieskiego.

Druga prędkość kosmiczna to prędkość, jaką należy nadać obiektowi, aby opuścił na zawsze dane ciało niebieskie poruszając się dalej ruchem swobodnym, czyli jest to prędkość, jaką trzeba nadać obiektowi na powierzchni tego ciała niebieskiego, aby tor jego ruchu stał się parabolą lub hiperbolą. Obliczamy ją porównując energię obiektu znajdującego się na powierzchni oraz w nieskończoności. Energia w nieskończoności równa jest 0 (zarówno kinetyczna, jak i potencjalna pola grawitacyjnego), zatem na powierzchni sumaryczna energia też musi się równać 0

Trzecia prędkość kosmiczna prędkość początkowa potrzebna do opuszczenia Układu Słonecznego.Prędkość ta przy powierzchni Ziemi wynosi ok. 42 km/s, lecz wobec jej ruchu obiegowego wokół Słońca wystarczy przy starcie z jej powierzchni w kierunku zgodnym z tym ruchem nadać obiektowi prędkość 16,7 km/s, by opuścił on Układ Słoneczny.
  • Użytkownik Zadane
2010-01-03T14:44:15+01:00

I prędkość kosmiczna:
wynosi 7,9km/s
Prędkość jaka trzeba nadać ciału,aby krążyło po orbicie.

II prędkość kosmiczna:
wynosi 11,2km/s
Prędkość,którą trzeba nadać ciału,aby tworzyło hiperbolę lub parabolę.

III prędkość kosmiczna:
uwalnia się z układu.

IV prędkość kosmiczna:
uwalnia się z galaktyki.

Tak napisałam na spr i dobrze było ;]
1 5 1