×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz rozprawkę i plan rozprawki na podstawie Opowiesci Wigilijnej K. dickensa na temat: czy warto być dobrym człowiekiem?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T18:44:36+00:00
"Czy warto być dobrym człowiekiem..?"

Każdy z nas zadaje sobie to pytanie niejednokrotnie, odpowiedź przedstawię w niniejszej pracy.
Po pierwsze okazane dobro powraca w najmniej oczekiwanym momencie.Jeśli pomożemy komuś to ta pomoc kiedyś do nas wróci niekoniecznie w od tej samej osoby ale powróci.
Po drugie dobrzy ludzie czują się spełnieni i potrzebni.Pomagamy z potrzeby serca budując więzi międzyludzkie.Należy się dzielić,skąpstwo niczemu nie służy.Pieniądze szczęścia nie dają, ale czasem mogą uratować potrzebującemu życie.
Po trzecie miłość do ludzi i świata czyni życie pięknym.Daje nam radość i siłę, burzy monotonność daje sens.
Dobrym człowiekiem warto być nie dla powodów materialnych czy dla własnych korzyści, ale dla potrzeby serca dla czynienia świata lepszym.Jednak nie każdego z nas stać na poświęcenie, jednak miłość do bliźniego powinna tlić się w każdym sercu.
We współczesnym świecie każdemu łatwiej żyć jest swoim życiem nie oglądając sie na innych,goniąc za rzeczami materialnymi, w skutek czego zapominamy czym jest dobro. I zatrzymujemy się w pewnym momencie zdając sobie sprawe, że przebiegliśmy swoje własne życie bez większego znaczneia.
Myślę, że dobro jest bardzo ważnym czynnikiem naszego życia i całej społeczności.Również ciężko jest stać się tym dobrym, ponieważ często postawa dobra utożsamiana jest z łatwowiernościa, dlatego tez trzeba odróżnic osobę w potrzebie od tej któta jest leniwa. Dobro wymaga poświęcenia i zaangażowania.


„Jest na świecie jeden zawód, jedno jedyne powołanie – być dobrym dla drugiego człowieka.."
15 4 15
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci