×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Hej ;-)

Czy znacie może postacie literackie, dla których najważniejszym w życiu były pieniądze i bogactwo? Jeśli tak to odpiszcie i scharakteryzujcie je krótko (czyli jaki był, jak się zachowywał i jakie były jego priorytety). Proszę ;->
3

Odpowiedzi

2010-01-03T18:44:04+00:00
Ebenezer Scrooge
Bohater opowieści wigilijnej znany ze skąpstwa.
JUż jako młody obywatel Londynu przez pieniądze stracił swoją ukochaną. To w nich znalazł swoje uczucie. Był chciwy i strasznie oszczędny chociaż bardzo bogaty. płacił bardzo małą pensję swojemu pracownikowi, który miał do wykarmienia liczną rodzinę pewnej nocy objawił mu się duch jego zmarłego wspólnika - Marleya. Powiedział mu, że gdy nie zmieni swojego postępowania skończy tak jak on. Potem przyszły do niego 3 duchy które nawróciły go na dobrą stronę .
0 0 0
2010-01-03T18:46:04+00:00
Jedną z takich postaci może być Ebenezer Scrooge. Jest to główny bohater książki pod tytułem " Opowieść Wigilijna" Karola Dickensa. Zajmował się handlem. Był strasznym sknerą. Nie miał przyjaciół. Dla niego najważniejszą rolę w życiu grały pieniądze.
0 0 0
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T18:48:09+00:00
Taką osobą był Harpagon z komedii Moliera pt."Skąpiec". Bardzo niechętnie wydawał każdy talar, niesprawiedliwie wynagradzał swoją służbę, jego zwierzęta: konie przymierały głodem, bo Harpagon żałował im jedzenia, żałował także pieniędzy na wydanie porządnej uczty, na której miał się spotkać z ukochaną. Oprócz tego posiadał swoją szkatułkę, w której trzymał 10 tysięcy talarów, którą zakopywał w ziemi i stale sprawdzał, czy nikt jej nie wykradł oraz podejrzewał wszystkich o to, że mają taki zamiar. Jego życiowym celem było posiadanie ogromnego majątku, lecz nie wiadomo właściwie dlaczego, ponieważ bardzo rzadko wydawał pieniądze.
Mam nadzieję, że pomogłam :)
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci